Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: Warsztaty flamenco z Małgorzatą Matuszewską

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Platforma Tańca 2014: Warsztaty flamenco z Małgorzatą Matuszewską

Fot.materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza  na pierwsze warsztaty w ramach tegorocznej edycji WPT – Małgorzata Matuszewska poprowadzi zajęcia z tańca hiszpańskiego. Warsztaty prowadzone będą w dwóch, najbardziej popularnych i utożsamianych z Hiszpanią technikach tanecznych:

tańcu flamenco – grupa początkująca

klasycznym tańcu hiszpańskim z kastanietami – grupa średniozaawansowana

 

Pula  miejsc w grupie podstawowej została wyczerpana.

Zapraszamy na zajęcia w grupie średniozaawansowanej – zostało kilka ostatnich miejsc.

 

Taniec flamenco powstał w Andaluzji na początku XIX wieku i w wielkim skrócie można go opisać jako połączenie hiszpańskich rąk z afrykańskimi biodrami i cygańskimi stopami. Skrót ten zarysowuje zarówno zróżnicowanie elementów tańca flamenco jak i fuzji kulturowej w z jakiej się zrodził. Hiszpański taniec klasyczny z kastanietami jest zarówno młodszy jak i starszy od flamenco. Jego dwie odmiany ściśle ze sobą powiązane to : Escuela Bolera forma z XVIII wieku powstała na skutek fuzji tańców narodowych Hiszpanii z francuskim baletem klasycznym; Clasico Español powstały w XX wieku to kolejna fuzja, z kolei tego, co hiszpańskie: flamenco, escuela bolera i tańców narodowych.

 

Małgorzata Matuszewska: Flamenco zajmuje się od 1990 r. Uczęszczała na kursy prowadzone przez wielu słynnych tancerzy flamenco, min. Matilde Coral, Eva la Yerbabuena, Milagros Mangibar, Mercedes Ruiz, Carmen Lanzano, Pastora Galvan, Andrés Marín, Antoniete, Alicia Márquez … Wielokrotnie brała udział w kursach organizowanych w ramach słynnych festiwali Arte Flamenco w Mont de Marsan (Francja), Festiwalu Jerez de la Frontera (Hiszpania), uczęszczała na indywidualne zajęcia prowadzone przez tancerzy z zespołu Cristiny Hoyos w Museo de Baile Flamenco w Sevilli etc. W latach 2004-2013 prowadziła własną szkołę tańca, w roku 2000 założyła autorski teatr tańca TT NTF (Nie Tylko Flamenco).

11.05.2014 (niedziela)

godz.15.00-16.30 (grupa początkująca)

godz. 17:00 – 18:30 (grupa średniozaawansowana)

Warsztaty są bezpłatne. Obowiązują zgłoszenia za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie WPT w zakładce „Rezerwacja miejsc”.

http://www.warszawskaplatformatanca.pl/rezerwacje,show.html

Wysłanie formularza nie jest równoznaczne z gwarancją miejsca na warsztatach. Organizator potwierdza uczestnictwo drogą mailową.

Warszawska Platforma Tańca 2014 - pasek logotypów (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Warszawa: Centrum Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61 lok. 101, w godz. 15.00-16.30 (gr. początkująca) oraz w godz. 17.00-18.30 (grupa średniozaawansowana)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close