Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Anita Wach „Oops”

Zdjęcie: Warszawa/Warszawska Scena Tańca 2013: Anita Wach „Oops”

Fot. Marcandrea.

Wersja do druku

Udostępnij

Po dłuższej przerwie i pracy zagranicą, na warszawską scenę powraca jedna z najlepszych polskich tancerek Anita Wach. Jej najnowszy solowy spektakl Oops otworzy Warszawską Scenę Tańca 2013. Spektakl został tworzony we współpracy ze słoweńskim reżyserem Bojanem Jablanovecem (Teatr Via Negativa). Jest to nieustający „dialog” pomiędzy tancerką i sceną, która kwestionuje znaczenie swojego własnego i tancerki istnienia. Choć scena przemawia z pozycji „krytycznego rozumu” – jest całkowicie bezsilna, skazana na fizyczną obecność artystki. Oops został uznany przez Redaktora Naczelnego miesięcznika „TEATR”, Jacka Kopcińskiego za najlepszy spektakl tańca w sezonie 2011/2012 roku. Był prezentowany w Ljubljanie, Düsseldorfie i Poznaniu.

 

Pomysł: Anita Wach i Bojan Jablanovec
Wykonanie i choreografia: Anita Wach
Tekst i reżyseria: Bojan Jablanovec
Kierownictwo techniczne i oświetlenie: Janko Oven/Łukasz Kędzierski
Muzyka: Jean-Baptiste Lully, The Other Half, Michael Praetorius, Johnny Thunder
Producent: Špela Trošt
Produkcja: Art Stations Foundation, Poznań i Via Negativa, Lublana przy wsparciu Ministerstwa Kultury Republiki Słowenii, władz miasta Lublana oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Koprodukcja: tanzhaus nrw Düsseldorf i Dance Ireland, Dublin w ramach programu Modul-Dance wspieranego przez Program Kultura Unii Europejskiej
Premiera: 21 maj 2012 Ljubljana

Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z artystami
prowadzenie: Julia Hoczyk

 

ANITA WACH – tancerka, choreografka, performerka i nauczycielka tańca współczesnego. Wieloletnia tancerka w Śląskim Teatrze Tańca Jacka Łumińskiego, jednym z niewielu w Polsce zawodowych teatrów tańca (1996-2003). Na początku 2004 roku dołączyła do zespołu warszawskiego Teatru Bretoncaffe realizując wspólnie projekty „SLAM.IN”, „SLAM.OUT” (2004) oraz „Taniec śniącego ciała”(2006), „Tańcząc Sarę Kane.”(2007), „Manifest Jaszczurki”(2007), „Topinambur”(2008), „Dion.Is.Us”(2009), „Ja Agaue”(2010). Stypendystka Pro Helvetii, Mobile Academy (2006) oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Rezydentka Centrum Choreograficznego Zollwerein w Essen (udział w projekcie Ewy Jaros Yi-Ya). Brała udział w polsko-izraelskich projektach: improwizacyjnym „Blind date” i interdyscyplinarnym (wideo i taniec), współorganizowanych przez Artstations Foundation (2008). Autorka projektów solowych: „INCH 1,5” ( zrealizowany w ramach programu rezydencyjnego „Solo Projekt” w Poznaniu, 2006) performansu „V`” z premierą w Warszawie oraz improwizowanego solo ”on/off” prezentowanego na Maat Festiwal. Współautorka spektakli: „weast.com”, którego prapremiera odbyła się podczas Warszawskiej Nocy Tańca (2008) oraz „w/restless” (koprodukcja Fundacji Ciało Umysł i Open Latitude, 2012) Współpracuje z Teatrem Via Negativa w Ljubljanie, gdzie zrealizowała solowy spektakl „Oops”. Pracuje i uczy tańca oraz jogi w Warszawie.

 

Bilety: normalny 20 zł, profesjonalny 10 zł
rezerwacja@cialoumysl.pl
Do odebrania na godzinę przed spektaklem

Więcej info:

www.cialoumysl.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Laboratorium, CSW Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close