Warszawa: Warszawski Teatr Tańca „Pink Noise”

Zdjęcie: Warszawa: Warszawski Teatr Tańca „Pink Noise”

Fot. Natalia Latoch

Wersja do druku

Udostępnij

Warszawski Teatr Tańca zaprasza na pokaz polsko-austriackiego spektakluPink noise.Czy cyganeria sprzed 100 lat ma coś wspólnego z kontrkulturą punk? Ulrike Hager, choreografka z Austrii uważa, że tak – jedni i drudzy odrzucali porządek społeczny i żyli w poczuciu rozpadu tradycyjnych wartości.

Na Blogu E12 o spektaklu pisała Sylwia Marciniuk:„Pink Noiseto krzyk przeciwko normom społecznym, konwenansom i konwencjom artystycznym. Postaci spod znaku wściekłego różu chcą być podziwiane w świetle reflektorów, wejść tam gdzie nie wolno. (…) grupa buntowników, mimo tego, że składa się z samych indywidualności, jest jednością. Każdy z nich ma własne zdanie i coś innego do powiedzenia, ale ich siłą jest jednolity stosunek do rzeczywistości. (…) Warto wybrać się na nowy spektakl Warszawskiego Teatru Tańca, by poczuć się jak członek różowej bohemy i być świadkiem pracy utalentowanych artystów, którzy swoim ciałem i ekspresją zdobywają scenę i publiczność.SpektaklPink Noisepowstał dla uczczenia 5.lecia działalności Warszawskiego Teatru Tańca i miał premierę 9 listopada 2013 r. podczas Warsaw Dance Days. II Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego. Autorka choreografii, Ulrike Hager, przebywała wtedy w Polsce na rezydencji pod auspicjami Austriackiego Forum Kultury.”

Pink Noise,Warszawski Teatr Tańca (AT/PL), 45’|Choreografia:Ulrike Hager |Muzyka:Aleksandra BilińskaScenografia i kostiumy:Karolina Fandrejewska |Współpraca dramaturgiczna:Thomas Binder-Reisinger |Mastering:Andrzej Słomkowski|Asystentka choreografa:Kamila Borowska |Obsada:Radomir Bachar, Kamila Borowska, Dominika Dąbkowska, Anna Majder, Alisa Makarenko, Aleksandra Piechnik.

Bilety: 12 zł, dostępne w siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59, 783 708380.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: MCKiS (Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki), ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close