Warszawa: Warsztat „Improwizacja i kompozycja w czasie rzeczywistym” – prowadzenie: Renata Piotrowska

Zdjęcie: Warszawa: Warsztat „Improwizacja i kompozycja w czasie rzeczywistym” – prowadzenie: Renata Piotrowska

Wersja do druku

Udostępnij

Metoda improwizacji i kompozycji w czasie rzeczywistym jest to nie tylko droga do tworzenia kompozycji tanecznej w przestrzeni, ale również sposób na kinetyczne doświadczanie, rozumienie i odbieranie ruchu (w kontakcie fizycznym lub nie). Jest to praca na kilku poziomach jednocześnie: ciało, czas, przestrzeń. W każdej improwizacji zachodzi proces multiplikacji czasów, przestrzeni i ciał. Tym samym powstają czasowo-cielesno-przestrzenne hybrydy, różnorodne poziomy w które można się zaangażować, rozwijać je, deformować itd.Improwizacja w czasie rzeczywistym daje również możliwość doświadczania procesow grupowych, otwarcia dyskusji na temat znaczenia terminów „ja” i „my” oraz przeniesienia dyskusji z kontekstu studia tanecznego na kontekst społeczny.

Prowadzenie: Renata Piotrowska

Twórca, choreografka, performerka. Zamuje się tańcem współczesnym, jego nowymi nurtami oraz sztukami performatywnymi. Ma na swoim koncie własne spektakle: Gra w dybuka/ 2006, Teraz / 2007, Tańcząc z Wrogiem / 2007, Unknown / 2008-2011, B.R.E.A.K. Sztuka Wojny / 2010. W 2008 i 2010 roku jej spektakle zostały wybrane do prezentacji podczas Polskiej Platformy Tańca. Renata współpracowała również m.in. z Romanem Woźniakiem / Teatr Academia, 2004-2006, Iwoną Olszowską / TPT, 2008, Rafałem Dziemidokiem / TPT, 2009, Nigelem Charnockiem – spektakl Happy/ Art Stations Foundation, 2009, Michaelem Schumacherem – spektakl just say it/ TPT, 2010.

Wielokrotnie występowała i/lub pokazywała swoje spektakle w Europie i w Izraelu, między innymi na Międzynarodowym Festiwalu „Malta” w Poznaniu, Festiwalu Ciało/Umysł w Warszawie, festiwalu ROZDROŻE, Międzynarodowym Festiwalu Tańca „Madrid en Danza” w Madrycie, Mahol Shalem Festiwal w Jerozolimie, Tanzhaus NRW w Dusseldorfie. Obecnie mieszka we Francji. Bierze udział w programie choreograficznym ex.e.r.ce w Narodowym Centrum Choreograficznym w Montpellier.

www.nowa.piotrofska.art.pl

Miejsce: Capoeira Angola Warszawa, Skaryszewska 15, II klatka, II piętro
Czas: piątek, 27 lipca od 18.00 do 21.00
sobota i niedziela, 28-29 lipca, od 11.00 do 18.00
Cena: 140 zł

Zgłoszenia i pytania: Andrzej Woźniak klaudiusz.i.meskalina@gmail.com

organizowane niekomercyjnie
CI Warszawa http://ciwarszawa.blogspot.com/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

WARSZAWA: Capoeira Angola, Skaryszewska 15, II klatka, II piętro. pt. od 18.00 do 21.00, sb. i ndz. od 11.00 do 18.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close