Warszawa: Warsztaty z estetyki tańca butoh. Prowadzenie: Ken Mai

Zdjęcie: Warszawa: Warsztaty z estetyki tańca butoh. Prowadzenie: Ken Mai

Na zdjęciu: Ken Mai. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Limen Butoh zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach z estetyki tańca butoh, które poprowadzi niezwykły tancerz i nauczyciel Ken Mai. Artysta po kilku latach ponownie zagości w Warszawie na zaproszenie Teatru Limen.

Od organizatorów:

Warsztatymają na celu pogłębienie świadomości więzi między człowiekiem i naturą, docenienie wartości ciała oraz energii życiowej płynącej z wszechświata.

Uczestnicy i uczestniczki będą poszukiwać istoty piękna oraz odkrywać ciemne i jasne sfery natury. Tańczący z czystym sercem odkrywa naturalne piękno tańca solowego. Butoh podkreśla konieczność samooczyszczenia poprzez ćwiczenia ciała, umysłu, oddechu i zmysłów, poprzedzające transcendentną wyobraźnię i pracę transformacyjną. Doświadczenie niewidzialnej energii jest ukryte za widzialnym ruchem tancerza/rki. Wymaga otwarcia serca na energię ruchu i czystej świadomości, które uwalniają instynktowną kreatywność.

Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem tańca i jogi, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. W latach 90. studiował unikalny styl obu twórców butoh,  Kazuo Ohno i Tatsumiego Hijikaty, oraz gimnastykę, sztuki walki, aktorstwo i balet, a także niemiecki taniec ekspresjonistyczny, który miał znaczący wpływ na butoh.  Poza tym studiował śpiew, grę na instrumentach perkusyjnych, siatsu oraz medytację zen. Spędził 16 lat w klasztorze w Kioto. W 2014 r. uzyskał certyfikat nauczyciela hatha jogi w Rishikesh w Indiach. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami, rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii, w tym w ramach takich imprez jak: WOMAD Festival w Londynie, Edinburgh Festival, Paris Butoh Festival, Barcelona butoh festival, Ex…it’11 Butoh International Student Exchange Festival (Niemcy), Mexico Dead Festival (Meksyk), Flow Festival (Finlandia), World Village Festival (Finlandia), Isfit Festival (Norwegia), Open Look International Dance Festival & Butoh Festival w Sankt Petersburgu. W 2017 roku odbył tournée po Stanach Zjednoczonych.

http://kenmaibutoh.blogspot.com/

Opłata: 200 zł
Ze względu na wielkość sali, liczba miejsc ograniczona. Zadatek rezerwuje miejsce.

Informacje i zapisy: limenbutoh@wp.pl, 607 640 208

Dzień po warsztatach Ken Mai wystąpi w Warszawie swoim spektaklem, zatytułowanym Requiem kwiatu, Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2.

Więcej informacji o spektaklu

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Warszawa: Centrum Kultur Świata, ul. Skaryszewska 15, w godz. 15.00-22.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close