Warszawa/Weekend z Zawirowaniami i Sceną Współczesną: Adam Adamonis „AUTENTYCZNOŚĆ wykonawcy. Techniki improwizacji” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Weekend z Zawirowaniami i Sceną Współczesną: Adam Adamonis „AUTENTYCZNOŚĆ wykonawcy. Techniki improwizacji” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Weekendu z Zawirowaniami i Sceną Współczesną Teatr Tańca Zawirowania zaprasza na warsztat AUTENTYCZNOŚĆ wykonawcy. Techniki improwizacji, poświęcony wydobywaniu autentyczności wykonawcy scenicznego za pomocą technik improwizacji, który poprowadzi Adam Adamonis. Techniki improwizacji, używane zarówno przez aktorów jak i tancerzy, oparte są na ćwiczeniach uruchamiających zmysły i przestrzeń osobistą.

Koszt: 100 zł za dwa dni (nie można zapisać się na jeden dzień); 70 zł z kartą Multisport.

Zapisy obowiązkowe: ttzawirowania@gmail.com, lub tel. 780 555 280.

W trakcie warsztatu uczestnicy skupią się na 3 zadaniach wykonawcy pracującego z technikami improwizacji:

1. „Widzieć siebie” – przekraczanie naszego progu dyskomfortu i ostrożności, który chroni przed odczuwaniem szerszego i dogłębnego ruchu.

2. „Transformacja” – doświadczanie przetwarzania informacji z zewnątrz (głos, dźwięk, dotyk, relacje), w celu budowania dialogu ze swoim ciałem, partnerem, przestrzenią.

3. „Emocje” – elastyczność wchodzenia w różne stany emocjonalne oraz przyjemność eksplorowania ich i dzieleniu się nimi z odbiorcami.

Warsztat skierowany jest do tancerzy, aktorów, performerów oraz osób zainteresowanych w przyszłości występowaniem przed publicznością, które:

– chcą uruchomić swój głos, emocje i ruch
– wzbogacić swój warsztat taneczny i aktorski
– znaleźć drogę do wnętrza siebie
– uaktywnić swoje zmysły
– rozbudzić swoją wyobraźnie
– wzmocnić swój przekaz na scenie
– poznać nowe techniki improwizacji

Adam Adamonis – aktor, tancerz i improwizator. W 2007 roku ukończył Akademię Teatralną im A. Zelwerowicza w Warszawie. W swoich kreacjach teatranych głównie wykorzystuje techniki improwizacji oraz pracę z ciałem, wychodząc poza standardowe formy teatru. Związany z: Teatrem Dramatycznym, Sceną Prezentacje, Teatrem Polskim, Agencją Gudejko. Jest twórcą metody Organic Dance, która pogłębia więdzę na temat nawyków oraz rozwija pracę nad wiarygodnością. Realizuje własne projekty filmowe i teatralne (m.in. film Odkryj artystę, spektkal Przebudzenie w Popkulturowie w Olecku).

Więcej o Weekendzie z Zawirowaniami i Sceną Współczesną

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Warszawa: Teatr Tańca Zawirowania, ul. Wspólna 61. Warsztaty w godzinach 14.00-17.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close