Warszawa: Wojciech Grudziński „PAX dzielenie” – powarsztatowy pokaz work in progress/ dyskusja

Zdjęcie: Warszawa: Wojciech Grudziński „PAX dzielenie” – powarsztatowy pokaz work in progress/ dyskusja

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

PAX to projekt choreograficzny Wojciecha Grudzińskiego na temat konsumpcjonizmu. Proces ma na celu sprowokowanie refleksji na temat marketingowych działań stymulujących ludzkie zachowania. PAX to projekt, który zapożycza nazwę od systemu szaf IKEA.

Wojciech Grudziński o projekcie: Interesuje mnie zjawisko ewolucji firm w ogromne korporacje. IKEA nie jest już tylko sklepem z meblami. Fenomen spędzania wolnego czasu w IKEA jest tematem który chcę zweryfikować. Celem projektu jest stworzenie choreografii seryjności i multiplikacji. Wymienione terminy nie tylko opisują produkty IKEA, nawiązują również do idei homogenizacji i konsumpcjonizmu. Moja rewizja ma na celu konfrontację zachowań społecznych, poszukiwanie ewentualnych różnic w ludzkich reakcjach, w ich nawykach oraz rytuałach związanych ze spędzaniem wolnego czasu w IKEA. Projekt skupia się na aktywnościach, które pozwolą na upowszechnianie, rozwój i obecność powstającej choreografii. Formy prezentacji oraz jej dokumentacja, będą odbywają się w sposób multidyscyplinarny – performance, film, katalogi, wydawnictwa i inne media.

Work in progress PAX dzielenie jest częścią dwudniowego procesu, na który – oprócz pokazu – składają się też dwugodzinne warsztaty oraz dyskusja.

Harmonogram 

godz. 18.30 – pokaz work in progress

godz. 19.00 – dyskusja

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1880810445564898

Wstęp bezpłatny,

Projekt jest realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Warszawa: Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close