Ludzie tańca

Wojciech Grudziński

  • choreograf
  • tancerz
Zdjęcie: Wojciech Grudziński

Fot. Bartosz Zalewski.

Wersja do druku

Udostępnij

Wojciech Grudziński (ur. 1991) – tancerz i choreograf. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego CODARTS – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017) oraz takich holenderskich programów, jak: Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) i Stichting Bekker – La Bastide – Fonds (2013).

Podczas edukacji tanecznej brał udział w przedstawianiach wielu choreografów takich jak m.in. Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jiříi Kylián. W 2013 odbył staż w Holandii z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc udział w projekcie Spring Tide. Współpracę z zespołem kontynuował w latach 2014-2015, występując w kolejnej produkcji zatytułowanej About Lucien. W sierpniu 2015 dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii, gdzie pracował przy projekcie dla THE WOLF AND PETER. Choreografia ta była prezentowana m.in. podczas Baboró International Arts Festival (Galway, Irlandia) oraz Belfast International Arts Festival (Belfast, Wielka Brytania). W 2015 roku współpracował również z akademią La Cambre/ Ecole nationale supérieure des arts visuels w Brukseli, przygotowując choreografię do pokazu dyplomowego abiturienta wydziału projektowania mody, Clovisa Nixa. W latach 2016/2017 brał udział w projektach #moiprzyjacieletancza i Absolutely Fabulous Dancers zrealizowanych z grupą HOTELOKO movement makers. Był jednym z artystów biorących udział w warszawskiej wersji spektaklu Gala Jérôme’a Bela, którego premiera odbyła się w lipcu 2017 w Nowym Teatrze w ramach Festiwalu Ciało/Umysł.

Jednocześnie artysta realizuje własne projekty choreograficzne. W 2013 roku wziął udział w festiwalu Verborgen Stegen Schiedam, prezentując autorską choreografie Fresh Flesh, która wcześniej była pokazywana w Hadze (Korzo Theater) i Rotterdamie (De Gouvernestraat) w Holandii. We wrześniu 2016 roku podczas Sceny Tańca Studio w Warszawie odbyła się premiera SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny. Praca nad projektem rozpoczęła się podczas warsztatów Do yourself a favour z Ivo Dimchevem w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie (kwiecień 2016). Obecnie pracuje nad choreografią Pax realizowaną w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close