Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Grudziński/Osowicz/Ostrowska/Ptasznik/Michailova „Performance międzygatunkowy”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/IV: Grudziński/Osowicz/Ostrowska/Ptasznik/Michailova „Performance międzygatunkowy”

Fot. Idocontent / Bartosz Zalewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Wojciech Grudziński, Aleksandra Osowicz, Joanna Ostrowska, Magdalena Ptasznik, Zoi Michailova pokażą Performance międzygatunkowy. Ogrody i przestrzeń publiczna to miejsca, w których każdy żywy organizm performuje. Jako czasoprzestrzenne, dynamiczne twory nawiązują do struktury performansu. Za działania odpowiadają zwierzęta ludzkie i nieludzkie, hybrydy, zmiennokształtne organizmy, niewidzialne istoty oraz rośliny. Tworzą one sieć zależności, w ramach której najważniejsza jest wspólnota. Jednym ze sposobów komunikacji staje się wzajemne naśladownictwo. Wszyscy działają, uczą się i myślą grupowo.

Artyści o spektaklu:

Chcemy stać się częścią tej wspólnoty. Nasze działanie polega na próbie dopasowania się. Nie chodzi o performowanie dla nowego audytorium różnych gatunków rezydentów. Przecież ludzkie doświadczenie to tylko jedno z wielu doświadczeń. Ważne jest współtworzenie przestrzeni, w której wszyscy będą mogli czuć się swobodnie. Jedzenie, komunikacja i przyjemność to teren międzygatunkowych badań. Z czasem przestrzeń może ulec zmianie. Być może te założenia nie zostaną zaakceptowane przez wspólnotę. Być może ludzie nie potrafią się dopasować.  Być może… „za mocno skupiamy się na sobie samych, zapominając, że nie jesteśmy jedynymi zwierzętami na Ziemi”. Cytat: Joanna Bednarek,  Życie, które mówi. Nowoczesna wspólnota i zwierzęta, PWN, Warszawa 2017.

Koncept i wykonanie: Wojciech Grudziński, Aleksandra Osowicz, Joanna Ostrowska, Magdalena Ptasznik, Zoi Michailova

Grafika: Maciej Bychowski

Kurator: Anna Czaban

Produkcja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie

CSW logo 2017 (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

BILETY na wszystkie spektakle poza plenerowym (wstęp wolny): 20 zł 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 18:00

Warszawa: Plac Defilad (wstęp wolny)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close