Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

Zdjęcie: Warszawa/XI Festiwal Zawirowania: Teatr Tańca Zawirowania „Wybieg” – chor. Karolina Kroczak

Fot. Katarzyna Bąba/teatralna.com

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbywać się będą nie tylko spektakle, ale również wydarzenia bezpośrednio angażujące warszawską publiczność. Są to warsztaty taneczne dla wszystkich chętnych oraz spotkania z i festiwalowymi gośćmi.  W ten sposób organizatorzy dają możliwość bezpośredniego poznania artystów, wymiany myśli i poglądów – nie tylko w zakresie tańca, ale także kultury reprezentowanych przez nich krajów. Podczas festiwalu Teatr Tańca Zawirowania pokaże spektakl Wybieg w choreografii Karoliny Kroczak.

O spektaklu:

Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku? Jakie obrazy kulturowe, a także te z przekazów masowych wpływają na postrzeganie partnera? Wybieg to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości.

Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców.

Przedstawienie prezentowane było w ramach X edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania (pokaz work in progress/ w CSW Zamek Ujazdowski). Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

Choreografia: Karolina Kroczak
Tancerze: Elwira Piorun, Szymon Osiński
Muzyka: collage
Czas trwania: 50 min
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Scena Współczesna

Bilety: 25zł

Do pobrania: PROGRAM


Szczegółowe informacje dostępne są na stronie festiwalu: www.zawirowania.com.pl

Warsztaty

Sceny prezentacji spektakli:

Teatr Wielki – Opera Narodowa
Stara Prochownia
Teatr Collegium Nobilium
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

Patronat honorowy:

Logo Narodowe Centrum Kultury (oryginał)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close