Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Machol Shalem Dance House/Teatr Tańca Zawirowania „Ha-E the absence of yes”

Zdjęcie: Warszawa/XII Festiwal Zawirowania: Machol Shalem Dance House/Teatr Tańca Zawirowania „Ha-E the absence of yes”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania odbędzie się pokaz spektaklu Ha-E the absence of yes (Opowieści wdów i żołnierzy) Teatru Tańca Zawirowania we współpracy z wybitnymi izraelskimi tancerzami i choreografami: Ido Tadmorem oraz Ofrą Idel. Projekt powstał we współpracy polsko-izraelskiej i jego pierwsza wersja pokazywana była na festiwalu Zawirowania w Warszawie czerwcu 2015 roku. Właściwa premiera odbyła się 1 grudnia 2015 roku na festiwalu Jerusalem International Dance Week w teatrze Gerard Bechar w Jerozolimie. Spektakl będzie grany zarówno w Izraelu, jak i w Polsce. Sytuacja wojny, o której opowiada niestety staje się coraz bardziej aktualna i wpływa na nasze życie. Może tylko utopia, wykreowana w teatrze jest w stanie uratować nasz świat od narastającej agresji.

O spektaklu:

Wszystko jest inne, ale nic nie jest inne. Wszystkie wojny są takie same, ale żadna wojna nie jest taka sama. Wszystkie wojny są wywołane przez strach, ale żadna wojna nie uwalnia od strachu. Wszyscy żołnierze i wszystkie wdowy są tacy sami, ale każdy żołnierz i każda wdowa są inni.

Trailer

Choreografia: Ido Tadmor we współpracy z Machol Shalem Dance House z Jerozolimy i Teatrem Tańca Zawirowania
Wykonanie: Elwira Piorun, Szymon Osiński, Ido Tadmor, Danis Bucksbaum/Ofra Idel

Ido Tadmor – wybitny izraelski tancerz i choreograf, członek grupy tanecznej Bat Dor, od 1995 roku lider własnego zespołu tanecznego. Był dyrektorem Narodowego Baletu Izraela. W ostatnich latach Tadmor stał się jednym z ambasadorów tańca współczesnego w Izraelu. Jest laureatem wielu międzynarodowych i izraelskich nagród za taniec i choreografię, m.in. Landau Prize w 2011 roku.

Spektakl zrealizowano we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choroegraficzne 2015.

IMIT (miniaturka)

Partner:

Machol Shalem logo (miniaturka)

Program XII Festiwalu Zawirowania

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close