Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Karol Tymiński „Pussy”

Zdjęcie: Warszawa: XIII Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Ciało/Umysł: Karol Tymiński „Pussy”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W Pussy młody polski choreograf, znany z gotowości do podejmowania artystycznego ryzyka, kontynuuje poszukiwania swojej tożsamości, poddając obserwacji rolę mężczyzny w społeczeństwie. Już Beep (szeroko komentowane po C/U w 2013 r.), w którym Tymiński balansował na granicy wytrzymałości ciała, nie dostarczał widzom przyjemnych ani łatwych w odbiorze doznań. W Pussy artysta znów zwraca uwagę na męskie ciało, jego znaczenie i stawiane wobec niego wymagania. W najnowszym spektaklu głównym polem obserwacji staje się agresja wobec ciała, wyraźnie obecna w okresie wychowawczym chłopców, często towarzysząca im w późniejszych etapach życia. Zjawisko to i jego konsekwencje stanowią centralny punkt przedstawienia, którego eksploracji służy forma zapasów czwórki tancerzy – główny komponent choreografii.

Karol Tymiński (ur. 1985) – niezależny tancerz i choreograf, reprezentant prężnie rozwijającego się pokolenia młodych polskich twórców, od kilku lat regularnie prezentujacy swoje prace na C/U. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie i Performing Arts Research and Training Studios (P.A.R.T.S.) w Brukseli. Od początku swojej drogi artystycznej tworzy autorskie choreografie solowe, które prezentuje zarówno w kraju, jak i zagranicą, m.in. Orlando, Doll House i Beep (pokazywane na Festiwalu Ciało/Umysł). Jest artystą networku APAP.

Pussy

Karol Tymiński | Polska

24 września | 19.00 | czas: 60 min. | Teatr Studio – Malarnia | |

bilety: 20-30 zł

Premiera

spektakl zawiera sceny nagości

Więcej o festiwalu: www.cialoumysl.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warsaw: Teatr Studio, Pl. Defilad 1 (Malarnia)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close