Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Akademia Tańca Zawirowania „Where is Pablo?” – reż. i chor. Marta Kosieradzka

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Akademia Tańca Zawirowania „Where is Pablo?” – reż. i chor. Marta Kosieradzka

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach letniej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędą się dwa pokazy spektaklu Where is Pablo? w reżyserii i choreografii Marty Kosieradzkiej.

Wszystko co możesz sobie wyobrazić, jest prawdziwe.

Pablo Picasso

Spektakl inspirowany życiem i malarstwem Pabla Picassa. Jednym z głównych motywów malarstwa tego malarza były kobiety – i w życiu, i w sztuce fascynowały go i inspirowały. Był uzależniony od ich talentu, piękna, zainteresowania. Na obrazach Picassa kobiety przybierają wszelkie możliwe formy – od zupełnie zdeformowanych, ubranych w kubistyczne kształty, przez eteryczne, romantyczne, liryczne, aż po dramatyczne przedstawienia kobiet przeżywających dramat wojny. Co stałoby się, gdyby kobiety z obrazów doszły do głosu, stworzyły własny świat, zostawiając Pabla za jego drzwiami? Czy to, co wyobrażone, może stać się prawdziwe?

Marta Kosieradzka – absolwentka wydziału grafiki warsztatowej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie i wydziału tańca Artesis Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii(Belgia). W latach 2007/2008 studiowała również w Institute for Dance Arts w Linzu (Austria), a wcześniej ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. W ostatnich latach brała udział w wielu projektach na pograniczu sztuk. Nauczycielka i choreograf kaw licznych szkołach i organizacjach promujących taniec w Belgii i Polsce, sędzia konkursów tanecznych w BelgiiiI Holandii.

Reżyseria i choreografia: Marta Kosieradzka

Wykonanie: Liwia Aninowska, Lidia Bojarska- Łojewska, Patrycja Ćmiel, Małgorzata Górska, Klaudia Kalicka, Joanna Pączkowska, Agata Rutkowska, Julia Sobolewska, Agnieszka Wronowska, Małgorzata Wysocka

Muzyka: Adriano Fontana, Steve Reich, Murcof, René Aubry

Zdjęcie: Piotr Łęcki

***

CENY BILETÓW:

25 zł – bilet normalny
15 zł – bilet ulgowy i na spektakle Projektów Akademii Tańca Zawirowania
100 zł – karnet na wszystkie spektakle
50 zł – karnet na 3 spektakle

Wejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/
Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close