Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Bartosz Woszczyński „Czy już to_nie_my?”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Bartosz Woszczyński „Czy już to_nie_my?”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach letniej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Czy to_nie_my? w choreografii Bartosza Woszczyńskiego.

Spektakl Czy już to_nie_my? to wizja współczesnego społeczeństwa oraz próba zrozumienia głównych zasad nim rządzących. Stawia serie pytań dotyczących zależności pomiędzy jednostką a grupą, poruszając takie zagadnienia, jak konformizm, presja społeczna, odmienność w szerokim rozumieniu, czy efekt Lucyfera opisany przez Philipa Zimbardo. Ukazanie jednostki oraz grupy w różnych kontekstach igra z ich percepcją. Z jednej strony grupa ukazana jest jako mocny, złożony mechanizm, który jest niesłychanie silny, tym samym zachęcając nas do dołączenia się. Z drugiej zaś, ukazana jest jako byt niezwykle łatwy do manipulacji, w większości przypadków pozbawiający nas naszej tożsamości. Chęć pozostania indywidualną jednostka, mimo iż często wiąże się z byciem liderem lub innowatorem i utożsamiane jest z silną wiarą we własne przekonania, czasem może być po prostu wynikiem naszej ignorancji. Widz zostaje zabrany w podróż, w której linia pomiędzy abstrakcją a rzeczywistością ulega zachwianiu, a „szara strefa” zastępuje potrzebę oddzielania dobra od zła. Spektakl Czy to_nie_my? stroni od jakichkolwiek osądów, zadając widzowi pytanie, czy ten kalejdoskop obrazów ukazanych poprzez język tańca współczesnego to odrealniona wizja, która nas nie dotyczy, czy może swoiste lustro przyszłości? Czy to nie my?

 

Bartosz Woszczyński – choreograf i tancerz. Absolwent londyńskiej szkoły The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Zaczął tańczyć w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach. Jako tancerz pracował przy wielu niezależnych projektach na całym świecie, a przez trzy sezony związany był z Black Box Dance Company w Danii. Współpracował z takimi choreografami, jak Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Renaud Wiser, Mari Carrasco, Yong Sean Liu, biorąc udział  w ich spektaklach w wielu państwach Europy i świata. Jego autorskie choreografie wystawiane były m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Kanadzie, Bułgarii, Białorusi, Portugalii oraz Korei Południowej.

Choreografia: Bartek Woszczyński

Tancerze: Gabriela Bończyk, Klaudia Buda, Kinga Gintowt, Paulina Głośniak, Katarzyna Harłacz, Dorota Koprowska, Marta Łęgowik, Debora Łojko, Marta Rusiecka, Magdalena Sobieska, Sandra Szrot, Natalia von Lonska, Kamila Wasilewska, Agnieszka Wereszczyńska, Urszula Woszczyńska, Natalia Zduńska

***

CENY BILETÓW:

25 zł – bilet normalny
15 zł – bilet ulgowy i na spektakle Projektów Akademii Tańca Zawirowania
100 zł – karnet na wszystkie spektakle
50 zł – karnet na 3 spektakle

Wejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/
Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Plac Zamkowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close