Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Iwona Olszowska „Ewa i on”

Zdjęcie: Warszawa/XIV Festiwal ZAWIROWANIA – odsłona letnia: Iwona Olszowska „Ewa i on”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach letniej odsłony  XIV Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbędzie się pokaz spektaklu Ewa i on Iwony Olszowskiej i Pawła Koniora. Współpraca tych artystów  została zapoczątkowana dzięki inicjatywie Adama Kamińskiego, który zaprosił duet na Laboratorium Ruchu we Wrocławiu w 2014 roku. Ewa i On to odsłona jednego z serii duetów improwizacji strukturalnej w tańcu współczesnym. Scenariusz stanowi struktura tematyczna, a tancerze na bieżąco kreują swój taniec, improwizując choreografie w czasie rzeczywistym (to tzw. constant composition). Partytura spektaklu określa ramy działania między ruchem, tańcem, obecnością, wejściem w relacje oraz tworzeniem zdarzenia scenicznego. Ewa i On to impresja odnosząca się do Adama i Ewy.

Iwona Olszowska: tancerka, choreografka, improwizatorka, nauczycielka tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji kontaktowej oraz improwizacji jako performansu. Somatic Movement Educator według metody Body-Mind Centering®.

Paweł Konior: performer, tancerz oraz nauczyciel tańca. Poszukuje indywidualizacji ruchu i rytmu, który wypływając z wnętrza staje się spersonalizowany i niepowtarzalny, tak jak linie papilarne. Ruch, który go pociąga jest organiczny, emocjonalny, zakorzeniony oraz pogłębiający czucie i świadomość ciała.

 

Marcin Janus: pochodzi z Krakowa, jest artystą dźwiękowym, multimedialnym, kompozytorem muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Od wielu lat zajmuje się oryginalnymi projektami artystycznymi. Jest autorem i często wykonawcą muzyki do licznych spektakli tanecznych, multimedialnych  oraz teatralnych.

Koncepcja i partytura: Iwona Olszowska, Paweł Konior

Taniec, improwizacja, Paweł Konior, Iwona Olszowska

Muzyka: Marcin Janus

Premiera: 17 czerwiec 2017, Dom Rzemiosł Kraków, Noc Teatrów

***

CENY BILETÓW:

25 zł – bilet normalny
15 zł – bilet ulgowy i na spektakle Projektów Akademii Tańca Zawirowania
100 zł – karnet na wszystkie spektakle
50 zł – karnet na 3 spektakle

Wejściówki: https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28

Dokładny program i szczegółowe informacje: ttzawirowania@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/zawirowania/
Instagram: www.instagram.com/ttzawirowania/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Ośrodek Zawirowania, ul. Belwederska 20/22

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close