Warszawa/ XIV Ogrody Muzyczne: „Sasha Waltz – Portret” – reż. Brigitte Kramer – projekcja

Zdjęcie: Warszawa/ XIV Ogrody Muzyczne: „Sasha Waltz – Portret” – reż. Brigitte Kramer –  projekcja

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XIV Festiwal Ogrody Muzyczne zaprasza na projekcję filmu Brigitte Kramer o Sashy Waltz, zatytułowanego Sasha Waltz  – Portret w reżyserii Brigitte Kramer. Gościem wieczoru będzie Agata Passent – dziennikarka, prezes Fundacji „Okularnicy”.

W dzisiejszej dobie terenem szczególnej ekspansji nowego myślenia o tańcu jest Europa, a przede wszystkim Niemcy. Po sukcesie powstałego kilka lat temu filmu dokumentalnego poświęco­nego Pinie Bausch, tancerce i choreografce, założycielce Teatru Tańca z Wuppertalu, kolejną niemiecką artystką, której twórcy kina poświęcili swą uwagę, jest pochodząca z Karlsruhe Sasha Waltz. Jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości, czy taniec może mieć związek z innymi sztukami, niech obejrzy choreografie jej autorstwa. Konfrontacja człowieka z ma­terią, tancerz kontra przestrzeń, twórcze współistnienie istoty żywej z przedmiotem to wyznaczniki twórczościSashy Waltz. Choreografka nie boi się przełamywania konwencji, zawieszając tan­cerzy na linach, czyniąc z architektury wyzwanie choreograficzne, czy umieszczając artystów w pionowej pajęczynie, jak to się działo w po­kazywanym w 2011 roku w Warszawie spektaklu Matsukaze z muzyką japońskiego kompozytora, Toshio Hosokawy.

Sasha Waltz – A Portrait / Sasha Waltz – Portret

reżyseria: Brigitte Kramer,

Arthaus Musik 2013

Więcej o festiwalu

BILETY

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego w Warszawie - Muzeum

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close