Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Światło” – chor. Béjart Ballet of Lausanne

Zdjęcie: Warszawa/XV Festiwal Ogrody Muzyczne: „Światło” – chor. Béjart Ballet of Lausanne

Fot. Adrian Larisz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XV Festiwalu Ogrody Muzyczne przygotowano kolejną odsłonę programu projekcji filmowych Taniec na ekranie – prezentację sylwetek wybitnych postaci ze świata tańca i baletu XX wieku. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć filmową wersję choreografii Béjart Ballet of Lausanne Światło. Gościem wieczoru będzie Zofia Rudnicka.

Z okazji 25-lecia działalności artystycznej zespołu baletowego założonego przez Maurice’a Béjarta paryski Théâtre de Chaillot wystawił największe prace tego choreografa. Wprawdzie Światło miało swą premierę w Brukseli, ale paryski teatr jest miejscem dla Béjarta szczególnym. Był ulubionym teatrem, ukochaną sceną, do której wracał zawsze, kiedy tylko mógł, przynosząc za każdym razem nową, wybitną choreografię. A Chaillot umie się odwdzięczyć. Po długim czasie, jaki upłynął od 1981 roku, kiedy świat po raz pierwszy zobaczył ten spektakl, Światło znów rozbłysło Vivaldim i dawną Wenecją, zalśniło zachodnim wybrzeżem Ameryki i współczesnymi muzykami spod znaku Tuxedomoon i The Residents. Zespół baletowy z Lozanny znów wystąpił w wielkim repertuarze, przypominając po raz kolejny, że uczy się naprawdę od największych.

Światło / Light (90’)
Występują: Béjart Ballet Lausanne
Reżyseria: Gil Roman
Muzyka: Antonio Vivaldi
Produkcja: Béjart Ballet Lausanne, 2014

Gość wieczoru: Zofia Rudnicka

Bilety i karnety do nabycia w systemie sprzedaży internetowej eBilet.pl oraz w kasach Zamku Królewskiego i w salonach EMPIK od 15 czerwca 2015 roku w przedsprzedaży (w godzinach otwarcia kas Zamku Królewskiego) oraz w dniach wydarzeń festiwalowych do godziny rozpoczęcia wieczoru.

Godziny otwarcia kas:
poniedziałek – środa w godz. 10.00-17.00
czwartek w godz. 10.00-19.00
piątek – sobota w godz. 10.00-17.00
niedziela w godz. 11.00-17.00

Telefoniczna informacja o biletach:
Kasy Zamku Królewskiego w Warszawie
Kontakt: (22) 355 51 70

Nie przyjmujemy rezerwacji biletów. 

CENY BILETÓW:
Bilet jednorazowego wstępu na projekcję – 10 zł

Bilet jednorazowego wstępu na koncert – 15 zł

Karnet normalny – 80 zł

Karnet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie, studenci) – 70 zł

Karnety nie obejmują koncertów. 

Strona Festiwalu: www.ogrodymuzyczne.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Dziedziniec Wielki Zamku Królewskiego

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close