Warszawa: XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Zdjęcie: Warszawa: XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W czerwcu Warszawa stanie się centrum światowej pantomimy i teatru ruchu. Na scenach Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy (Scena na Woli i Scena Przodownik) w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu publiczność zobaczy swoich stałych ulubieńców, m.in. legendarny duet Bodecker i Neander z naj­nowszym spektaklem Światła miasta. Ukraińsko-polski zespół Sin Art Company zabierze widzów do hotelu z marzeń sennych, Wrocławski Teatr Pantomimy pokaże historię świata  jako dzieje okrucieństwa i przemocy (spektakl inspirowany jest dramatem Michela de Ghelederode’a Szkoła błaznów), portugalska grupa Gato SA opowie o miłości i samotności, prezentując oryginalne, minimalistyczne, głębokie i piękne wizualnie podejście do pantomimicznej opowieści.  Teatr A3 pokaże słodko-gorzką opo­wieść o szkolnej klasie, poszerzając granice wyobraźni. Jak co roku widzowie obejrzą konfrontację technik, stylów i form w etiudach artystów z całego świata, czyli Wieczór Współczesnej Pantomimy.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Bartłomiej Ostapczuk:

„Pantomima, choć ma w Polsce bogatą ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż na nowo odkrywana przez odbiorców kultury. Między innymi dlatego na XVII edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu zaprosiliśmy spektakle, które obrazują rozwój teatru pantomimy na świecie – sztuki bazującej na doskonałej znajomości rzemiosła teatralnego, świadomości ciała i ogromnej wrażliwości jej twórców.”.

Program:

10 czerwca, godz. 19.00: Bodecker & Neander Company, City Lights

11 czerwca, godz. 19.00: Wieczór Współczesnej Pantomimy

12 czerwca, godz. 19.00: Bodecker & Neander Compagnie „Historia pantomimy”

13 czerwca, godz. 19.00: Sin Art Company Lost Hotel

14 czerwca, godz. 19.00: A3 Teatr Plan lekcji

15 czerwca, godz. 19.00: Wrocławski Teatr Pantomimy Szkoła błaznów

18 czerwca, godz. 19.00: Gato SA Group Vai Vem

Program, opisy spektakli i szczegółowe informacje na temat festiwalu dostępne są na stronie: http://www.mime.pl/

Bilety

www.biletyteatrdramatyczny.pl
tel. 22 656 68 44
kasa@teatrdramatyczny.pl

Organizatorzy:

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Warszawskie Centrum Pantomimy.

Logo Teatr Dramatyczny (miniaturka) Logo Teatr Dramatyczny Scena na Woli (miniaturka)Logo Warszawskie Centrum Pantomimy - nowe (miniaturka)

Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Teatry Dramatyczny m. st. Warszawy – Scena na Woli im. Tadeusza Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22/Scena Przodownik, ul. Olesińska 21.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close