Warszawska Scena Tańca 2012: Anna Piotrowska & Mufmi „fall(ing) ceil(ing)”

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca 2012: Anna Piotrowska & Mufmi „fall(ing) ceil(ing)”

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie miało premierę w 2010 roku i było prezentowane na „Polskiej Platformie Tańca 2010 w Poznaniu. W spektaklu  teatru tańca bierze udział 10 tancerek, dzięki czemu Fall(ing) Ceil(ing) prezentuje oryginalną wizję społecznych relacji międzyludzkich Po pierwszym pokazie spektaklu odbędzie się spotkanie z Anną Piotrowską i  jej zespołem. Wprowadzenie do spektaklu poprowadzi Julia Hoczyk.

 

Anna Piotrowska o spektaklu:

 

Realizacja pomysłu zaczęła się od pracy nad jakością ruchu. Ciągłe wyobrażenie spadającego sufitu towarzyszyło mi przez długi czas, tj. fizyczne odczucie   zgniatającego ciało sufitu, a kiedy indziej – spadającego sufitu. Konsekwencją tej projekcji była destrukcja i niepokój, które ukształtowały atmosferę i specyficzną fizyczność. Surowość miesza się z niewinnością, choć brak tu naiwności. Młodość odkrywa okrutność i zabawę „nie-zabawy”. Szarość rysuje się w ruchu i charakterach. Nie ma tu konkretnej historii, chociaż każda postać z osobna ma własny stosunek do otaczającej ją rzeczywistości. Suma tych relacji określa atmosferę przedstawienia „Fall(ing) Ceil(ing)”.Bycie razem doprowadza do destrukcji jednostki i jej indywidualności. Każda z osobna zginie – razem muszą walczyć o przetrwanie.”                                                                    

                                                                                              

koncept, choreografia i reżyseria – Anna Piotrowska

produkcja: Anna Piotrowska, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

kreacja i wykonanie:  Mirela Baciak, Aleksandra Bożek- Muszyńska, Joanna Federowicz, Dominika Gryz, Julia Plawgo, Anna Regulska, Olga Szypulska, Anna Wesołek, Ilona Zamojska, Aleksandra Zdunek

muzyka: BJX & OLDI czyli Karol Bujalski i Olgierd Doklaski

   

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

CSW Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close