Warszawska Scena Tańca 2012: Cecko/Tuka/Wach/Smagała – „W/RESTLESS”

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca 2012:  Cecko/Tuka/Wach/Smagała –  „W/RESTLESS”

W//RESTLESS

Wersja do druku

Udostępnij

W/RESTLESS to najnowsza produkcja Stowarzyszenia Sztuka Nowa specjalizującego się w interdyscyplinarnych przedsięwzięciach wykorzystujących nowatorskie rozwiązania formalne. Pokaz work in progress odbył się w ramach zeszłorocznego Festiwalu Ciało/Umysł. Spektakl sytuuje się na pograniczu teatru tańca i performansu. Został stworzony przez czwórkę artystów różnych gatunków: teatru dramatycznego, physical theatre i tańca. Obok Anity Wach, znanej warszawskiej tancerki na scenie zobaczymy Magdalenę Tukę, aktorkę występującą w międzynarodowych produkcjach teatru fizycznego oraz aktora dramatycznego Pawła Smagałę. Nad realizacją koncepcji czuwał Marcin Cecko, artysta multimedialny, poeta związany z nurtem neolingwistycznym, scenarzysta spektakli takich jak Gwiazda Śmierci w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu czy Życie seksualne dzikich w Nowym Teatrze w Warszawie.

Producent: Stowarzyszenie Upowszechniania Inicjatyw Kulturalnych Sztuka Nowa / Koprodu­cent: Fundacja Ciało/ Umysł /Partnerzy: Open Latitudes, SIN, Instytut Adama Mickiewicza/

O twórcach:

Marcin Cecko – Dramaturg, poeta, performer, fotograf, lider zespołów performersko-muzycznych. Od 2009 r. współpracuje z młodym reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, wraz z którym zrealizował spektakle Odyseja w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Gwiazdę Śmierci w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i Życie seksualne dzikich w Nowym Teatrze w Warszawie. Obecnie pracuje nad Ucztą wg Platona.

Magdalena Tuka – Jako aktorka pracuje już od 1998 roku, kiedy została przyjęta do Warszawskiej Grupy Teatralnej Studium Teatralne prowadzonej przez Piotra Borowskiego. Od 2007 roku działa niezależnie, przede wszystkim poza granicami Polski. Od tego czasu zrealizowała osiem projektów m. in. Casablanca Therapy, Shame reż. Bojan Jablonovec, Black Tonic, Purple Ladies, Red Riding Hood.

Anita Wach – Tancerka tańca współczesnego, choreografka, pedagog tańca. Wieloletnia tancerka Śląskiego Teatru Tańca. Razem z zespołem odbyła kilkuletnie tournée po Europie i Stanach Zjednoczonych. Na początku 2004 roku dołączyła do zespołu Teatru Bretoncaffe, gdzie współrealizowała takie projekty jak SLAM.IN, SLAM.OUT, Taniec śniącego ciała, Tańcząc Sarę Kane, Manifest Jaszczurki, Topinambur. Współpracuje również z reżyserem Bojanem Jablonovec biorąc udział w przedstawieniach Casablanca Therapy i Shame.

Paweł Smagała – Dyplomowany aktor teatralny i filmowy. Współpracuje m. in. z takimi reżyserami jak Krzysztof Garbaczewski, Marcin Cecko, Bartosz Frąckowiak. Grał role w spektaklach realizowanych w najlepszych polskich teatrach (Teatr Słowackiego w Krakowie, Teatr  Dramatyczny J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr Dramatyczny J. Kochanowskiego w Opolu, Nowy Teatr w Warszawie) . Brał udział w kilku produkcjach filmowych np. Jutro idziemy do kina,  czy Papież, człowiek, który został Papieżem.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

komuna//warszawa, ul. Lubelska 30/32

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close