Wieczór kameralny z Sopockim Teatrem Tańca: Rosso Relativo + Vitruvian Man. Preludium

Zdjęcie: Wieczór kameralny z Sopockim Teatrem Tańca: Rosso Relativo + Vitruvian Man. Preludium

Wersja do druku

Udostępnij

Wieczór z kameralnymi formami Sopockiego Teatru Tańca.

Rosso Relativo to miniaturowy – solowy spektakl w choreografii i wykonaniu Joanny Czajkowskiej. To osobista i emocjonalna wypowiedź z punktu widzenia polskiego choreografa tańca współczesnego, odnosząca się do podstawowych elementów zasad kompozycji tańca i cytująca wybitnych choreografów XX wieku. Spektakl zawiera refleksje na temat istoty sztuki tańca: jej wymiaru intelektualnego, emocjonalnego i estetycznego, ale także relacji sztuka – życie. Prezentowany był m.in. w ramach jubileuszu Teatru Amareya na Spotkaniach Trójmiejskich Teatrów Niezależnycho oraz Festiwalu Metropolia jest OKEY!

Vitruvian Man – preludium Jacka Krawczyka mieści się w konwencji symboliki, gestu, oszczędnego ruchu – wyraźnego i sterylnego. Istotnym elementem realizacji tych założeń ma być interaktywna wizualizacja autorstwa Łukasza Borosa wg założeń geometrycznych , a także eksperymentalna muzyka Karoliny Rec i Rafała Dętkosia. Spektakl ma być współczesnym studium na temat ludzkiego ciała, ciała tancerza w ruchu, w konkretnej przestrzeni, analizą możliwości ekspresyjnych w określonych warunkach w kontekście historycznych teorii dotyczących cielesności oraz zależności między materią a sferą duchową.

Sopocki Teatr Tańca, Rosso Relativo
choreografia i wykonanie: Joanna Czajkowska

reżyseria świateł: Artur Aponowicz

Sopocki Teatr Tańca, Vitruvian Man – preludium 

 koncept i choreografia: Jacek Krawczyk

taniec: Katarzyna Antosiak, Jacek Krawczyk

muzyka: Karolina Rec, Rafał Dętkoś

wizualizacje: Łukasz Boros

kostiumy: Julia Porańska

reżyseria świateł: Artur Aponowicz

stylizacja: Marzena Okoń

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopocka Scena Off de BICZ, Teatr Na Plaży, Al. Mamuszki 2, Sopot

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close