Wieliszew: XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2018” – konkurs i pokazy mistrzów

Zdjęcie: Wieliszew: XVIII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich „MAZUR 2018” – konkurs i pokazy mistrzów

Poniżej nieba, czyli seks po polsku Fot. Akademia Muzyczna w Łodzi

Wersja do druku

Udostępnij

W kwietniu 2018 odbędzie się  XVIII edycja najważniejszego wydarzenia w kalendarzu tańców polskich – Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2018” w Wieliszewie (nowa hala sportowa przy SP nr 2). Wstęp jak zawsze wolny, a w tajniki tańców polskich pomogą wprowadzić każdego zainteresowanego wydarzenia towarzyszące – ogólnopolskie warsztaty i sympozjum.

piątek, 13 kwietnia (4 lokalizacje, 14.00-16.00)

IX Ogólnopolskie Warsztaty Taneczne „Polskie Tańce Narodowe w Turniejach Tańca Polskiego”

piątek, 13 kwietnia (Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, 18.00-20.00)

IV Ogólnopolskie Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe”: Kujawiak w polskiej kulturze tanecznej i muzycznej

sobota, 14 kwietnia (nowa hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie)

– 10.00-14.00: Konkurs (zmagania w kat. I) oraz eliminacje MP (kat. II-VII)

– 16.00-19.30: oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski, ćwierć i półfinały MP, finał Konkursu oraz finał MP w kat. II

niedziela, 15 kwietnia (nowa hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie, 9.00-13.00)

– finały Mistrzostw Polski w kat. III-VII, dekoracja i pokazy mistrzów, zakończenie

W ramach konkursu na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentuje się kilkuset tancerzy z kilkudziesięciu ośrodków tanecznych w kraju. Tradycyjnie już zmagania będzie można śledzić  bez wychodzenia z domu – oglądając transmisję na żywo na stronie www.mazur.wieliszew.pl.

Do pobrania:

Program szczegółowy

„Mazur” to jednak nie tylko widowiskowa rywalizacja najlepszych par w kraju. Każdy z nas może spróbować swoich sił w tańcach polskich i wziąć udział w piątkowych Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych prowadzonych przez najlepszych instruktorów w kraju.  Ze względu na limit miejsc warsztatowych obowiązuje kolejność zgłoszeń – karta indywidualnego zgłoszenia oraz szczegóły dostępne na stronach www.mazur.wieliszew.pl i www.ok.wieliszew.pl ,a także w biurze Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Zainteresowanych polską kulturą organizatorzy zapraszają ponadto na czwartą edycję Ogólnopolskiego Sympozjum „Polskie Tańce Narodowe”,  w tym roku poświęconego kujawiakowi. W Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona poprowadzą je uznani specjaliści uniwersyteccy.

Wieliszewski „Mazur” to ogólnopolskie wydarzenie kulturalno-sportowe relacjonowane przez lokalne i krajowe media. Wieliszew – jeden z najmniejszych ale i najprężniejszych ośrodków tańca polskiego w kraju, jednocześnie siedziba regionu centralnego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF® – gościł już siedemnaście edycji konkursu, w tym dziesięciokrotnie taneczne Mistrzostwa Polski. Celem wydarzenia jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Podzielone na siedem kategorii wiekowych pary rywalizują na parkiecie w krakowiaku, polce, mazurze, kujawiaku i oberku. Rokrocznie w konkursach tańców polskich organizowanych w Wieliszewie bierze udział około pół tysiąca uczestników wraz z instruktorami i osobami towarzyszącymi z całej Polski, w tym silna reprezentacja gospodarzy – Zespołu Tańca Ludowego „Promyki”, w roku 2018 obchodzącego jubileusz 20-lecia działalności.

 

Oficjalna strona wydarzenia z transmisją na żywo: www.mazur.wieliszew.pl

 

„Mazura” tradycyjnie wspierają przyjaciele polskiego folkloru – instytucje oraz przedsiębiorstwa i prywatne i państwowe, którym w sposób szczególny zależy na promowaniu polskiego dziedzictwa narodowego. Sponsorem głównym Mistrzostw jest w firma HERON Property Polska Sp z o.o., Sponsorem Generalnym Mistrzostw zaś przedsiębiorstwo Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM SA. Głównymi organizatorami współfinansującymi wydarzenie są samorządy Gminy Wieliszew, Mazowsza oraz Powiatu Legionowski. Wśród partnerów Mazura znalazły się: legenda wśród polskich zespołów folklorystycznych – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, od kilku sezonów fundujący warsztaty dla dwóch wyróżniających się par oraz Mazowiecki Instytut Kultury. Puchar dla najlepszej pary w kat. V ufundowała po raz trzeci Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda.

Wydarzeniu patronuje taniecPOLSKA.pl – portal Instytutu Muzyki i Tańca, a nadzór merytoryczny pełni tradycyjnie Stowarzyszenie Polska Sekcja CIOFF® Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej. Na publiczność, która w taneczny weekend 13-15 kwietnia odwiedzi Wieliszew, czekają nie tylko doznania artystyczne, ale również szansa wygrania cennych nagród ufundowanych przez lokalnych sponsorów.

Mazur 2018 - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wieliszew: Nowa hala sportowa przy SP nr 2 im. Jana Pawła II, ul. Kościelna 27.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close