Wrocław: „Akcja: EDUKACJA” – zajęcia i wykłady dla grup MŁODZIEŻ, SENIOR oraz JUNIOR

Zdjęcie: Wrocław: „Akcja: EDUKACJA” – zajęcia i wykłady dla grup MŁODZIEŻ, SENIOR oraz JUNIOR

Akcja: JUNIOR. Fot. materiały WTP.

Wersja do druku

Udostępnij

We Wrocławiu trwa Akcja: EDUKACJA,  czyli międzypokoleniowy projekt artystyczno-edukacyjny Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Dzisiejsze zajęcia dedykowane grupie MŁODZIEŻ i SENIOR przeprowadzi Joanna Szymajda – zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca. Organizatorzy zapraszają do swojej siedziby wykład pt. Taniec współczesny w Europie – centra i peryferie poświęcony rozwojowi tańca współczesnego w Europie od lat 90. Podczas spotkania zarysowane zostaną główne procesy, dynamika zmian, najważniejsi twórcy, przełomowe spektakle, najważniejsze ośrodki tańca. Uczestnicy Akcji: EDUKACJA zapoznają się z estetyką różnorodnych nurtów tańca współczesnego i sposobami pracy współczesnego choreografa.

W sobotę 21 lutego organizatorzy zapraszają MŁODZIEŻ do uczestnictwa w warsztatach z Agnieszką Kulińską – aktorką i pedagogiem Wrocławskiego Teatru Pantomimy oraz wykładowcą PWST we Wrocławiu. Zajęcia oparte będą o różnorodne konwencje teatralne z naciskiem na pantomimę i ruch.

W drugim bloku zajęć tajemnice skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej, odkryje przed Młodzieżą i Seniorami, Dagmara Chojnacka – aktorka i dziennikarka Radia Wrocław.

Zajęcia odbędą się tradycyjnie w Sali Prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy, al. Dębowa 16 od godz. 10.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy /pio.soroka@gmail.com/.

Natomiast w niedzielę 22 lutego o godz. 10.00 WTP  JUNIORÓW /3-6 lat/ wraz z rodzicami na kolejne spotkanie na Teatralnym Placu Zabaw. Uczestnicy powrócą do tematu strachu i  będą się z nim oswajać i udowadniać, że wielki strach tak naprawdę jest mały, a tworzy go nasza wyobraźnia. Podczas zajęć spróbują wspólnie stworzyć etiudę teatralną i zbudować do niej scenografię. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Dziewa i Piotr Soroka.

 

Dodatkowe informacje o Akcji: EDUKACJA znajdują się na stronie Wrocławskiego Teatru Pantomimy:

http://www.pantomima.wroc.pl/edukacja/akcjaedukacja/

Projekt Akcja: EDUKACJA dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu Województwa Dolnośląskiego oraz środków KGHM.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:40

Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy, al. Dębowa 16. Wykład Joanny Szymajdy

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close