Wrocław/F/M Festiwal: „Podążanie za anatomią płci. Świadomość ciała w oparciu o Body-Mind Centering®” – warsztaty z Iwoną Olszowską

Zdjęcie: Wrocław/F/M Festiwal:  „Podążanie za anatomią płci. Świadomość ciała w oparciu o Body-Mind Centering®” – warsztaty z Iwoną Olszowską

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

F/M Festiwal to impreza eksplorująca temat kobiecości jako procesu, nieodkrytego i pozostającego poza społecznymi konwenansami. Procesu, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Body-Mind Centering ®metoda pracy z ciałem, dzięki której możemy wsłuchać się w sygnały z niego płynące na wielu poziomach, może być jednym z narzędzi dotarcia do tego, co w nas kobiece, a co męskie.

Tematem dwudniowego warsztatu będzie podążanie za anatomią płci. Czego możemy dowiedzieć się z percepcji skory? Jak wyraża się motoryka żeńska i męska? Prawa i lewa półkula mózgu jako sposób działania będziemy somatyzować wzorce , percepcje ,organy. Jaki jest umysł tożsamości i kreatywności…odpowie ciało z własnego doświadczenia.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla kobiet,  jak i mężczyzn, zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy spotkają się z metodą Body-Mind Centering®, jak i dla osób, które już nią pracowały.

Prowadząca:

Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, nauczyciel katańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®. Doświadczenia taneczne zdobywała m.in w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary. Tworzy spektakle autorskie, solowe, choreografie dla zespołu EST, a także dla Polskiego Teatru Tańca. Realizowała także ruch sceniczny dla teatrów dramatycznych (min. dla Teatru Rozmaitości w Warszawie, Narodowego Teatru Starego i Teatru im. Julisza Słowackiego w Krakowie). Prowadziła coachingi zakończone pokazami, m.in. Pan European Art. Laboratory w Willi Decjusza, kilkakrotnie Falling After Paxton w Toruniu, Łodzi, Bialymstoku, Wrocławiu. Jako tancerka tańczy solowo, oraz z EST ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych, tworzy improwizacje strukturalne, m.in. lecture-performances: Serce zRozum, Bones Mind Moving – Moving Bones Mind, Falling after Paxton z EST/Hurtownią Ruchu, oraz site-specific z EST/Płaczące krzesła – Plac Bohaterów Getta. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Izraelu, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii Przez 8 lat uczyła studentów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Obecnie uczy także w Hurtowni Ruchu oraz w „Kontakcie. Przestrzeni ruchu i tańca” w Krakowie.

Koszt: 110 zł, wpłata bezzwrotnej zaliczki (50 zł) jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca na warsztacie. Zaliczki przyjmujmowane są do 15 maja.

Zapisy i informacje: fm.festiwal@gmail.com

Więcej o festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:30

Wrocław: Szkoła Jogi Namaste, ul. Podwale 37/38, w godz. 12.30-15.30.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close