Wrocław/II Rusza Festiwal: Stany Wyśnione z Anną Nowicką – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/II Rusza Festiwal: Stany Wyśnione z Anną Nowicką – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stany Wyśnione to warsztat poświęcony procesowi śnienia oraz wykorzystaniu materiału sennego do generowania ruchu oraz przygotowania narzędzi choreograficznych. Sny zostały wybrane, jako inspiracja dla procesu twórczego ze względu na ich nieustanną transformację: zawsze pozostają w procesie przemiany, nigdy nie osiągając stabilnej formy, przemieszczając się pomiędzy czasami i przestrzeniami, aranżując materiał podświadomości w zaskakujący sposób. Ich nielinearna kompozycja pozwala stworzyć zaskakującą i wielopoziomową choreografię, angażującą performerów na wielu płaszczyznach równocześnie.

Warsztat będzie skoncentrowany wokół dwóch narzędzi twórczych: zmiany perspektyw patrzenia i „otwierania” snów. Każdy dzień rozpocznie praktyka „otwierania snu”, czyli wspólnego przyjrzenia się różnym jego poziomom: narracji, wzorom oraz pytaniom, które stanowią oś kompozycyjną snu. Następnie uczestnicy będą „wchodzić” w sen – czyli doświadczać, jak sen oddziałuje na ciało osoby go otwierającej. W ten sposób, pojedynczy tekst snu stanie się wspólną, kalejdoskopową mapą wskazującą drogę do dalszej pracy fizycznej przy pomocy narzędzi choreograficznych. Prowadząca – Anna Nowicka – spróbuje połączyć pracę intuicyjną, opartą o uważność i odczuwanie ze świadomą praktyką choreograficzną i kompozycyjną.

Trwają zapisy na zajęcia z najlepszymi światowymi tancerzami, performerami oraz pedagogami. W zależności od wybranych warsztatów są jeszcze wolne miejsca, jednak warto się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się drogą mailową: info@ruszafestiwal.pl.Można wybrać pojedyncze zajęcia lub skorzystać z karnetu na cały festiwal. W programie znajdziemy wiele bezpłatnych warsztatów, a płatne zaczynają się już od 25 złotych.

 

Więcej informacji o warsztatach, pedagogach oraz harmonogram festiwalu na stronie: www.ruszafestiwal.pl

Do pobrania:

Program festiwalu

Harmonogram

Cennik

Mapka miejsc

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

24.09.2015 Czwartek

godz. 11:00

Wrocław: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 11.00-14.00 i 15.30-18.30

25.09.2015 Piątek

godz. 11:00

Wrocław: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 11.00-14.00 i 15.30-18.30

26.09.2015 Sobota

godz. 11:00

Wrocław: Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, godz. 11.00-14.00 i 15.30-18.30

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close