Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Justin F. Kennedy i Anna Nowicka „flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych)”

Zdjęcie: Wrocław/III Laboratorium Ruchu ESK 2016: Justin F. Kennedy i Anna Nowicka „flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych)”

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na pokaz spektaklu rezydentów programu Skrypty z codzienności – Justina F. Kennedy’ego i Anny Nowickiej flitter, flutter, glitter, glutter or the any combination of the four (lub jakakolwiek kombinacja czterech powyższych). Pokaz spektaklu odbędzie się w ramach projektu Laboratorium Ruchu – III edycji wspieranej przez ESK 2016 i Instytut Muzyki i Tańca.

Spektakl porusza tematykę komunikacji poprzez stworzenie warunków do swobodnego dialogu pomiędzy performerami, publicznością i przestrzenią/scenografią. Wyobraźnia, ruch i wrażenia zmysłowe stają się zarówno środkiem, jak i pretekstem do komunikacji. W świecie, w którym coraz częściej funkcjonujemy w przestrzeni wirtualnej, a mniej czasu spędzamy na interakcjach twarzą w twarz, spektakl stawia pytanie o rolę teatru jako miejsca spotkania.

Sylwetki rezydentów:

 

Justin F. Kennedy – berliński  tancerz, choreograf i nauczyciel, pochodzi z Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych. mieszkający i pracujący w Berlinie.  W 2006 roku zdobył tytuł licencjata w dziedzinie tańca i Studiów Etnicznych na Wesleyan University w Connecticut, w 2013 roku, magistra choreografii w  HZT Berlinie. Zdobywał dodatkową wiedzę z tańca w Alvin Ailey School w Nowym Jorku. Pracował z choreografami m.in: z Tino Sehgal, Tomi Paasonen, Jeremy Wade, Faustin Linyekula, Ivo Dimchev, Matanicola, Anna Nowicka, Ayman Harper, Jessy Tuddenham, Liz Kinoshita, Adam Linder, Dani Brown.

Występował gościnnie w Operze Berlińskiej. Jest członkiem grupy Boyz in the Woods.

 

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Droga twórcza Ani rozpoczęła się od spotkania z Anną Godowską oraz wieloletniej współpracy ze słoweńską choreografką Malą Kline. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie)  związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje na pierwszym roku studiów doktoranckich na wydziale aktorskim PWSTTiF w Łodzi, oraz w The School of Images  pod kierunkiem dr Catherine Shainberg i dzieli swoje życie między Berlin a Polskę.

W ramach Laboratorium Ruchu ESK 2015 artyści poprowadzą również warsztaty z cyklu Skrypty z codzienności (dla dorosłych w dniach 2-4 maja, dla młodzieży 7 maja). Więcej informacji

***

Wystawa fotografii tańca Marty Ankiersztejn Frozen odbywa się w dniach 30 kwietnia (wernisaż) – 1 czerwca 2015 roku (Galeria Jadalnia).

Projekt Laboratorium Ruchu – III edycja wspierany przez ESK 2016  i Instytut Muzyki i Tańca.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close