Wrocław/Kino Teatralne IG: spotkanie z Brigitte Kramer i Jörgiem Jeshelem prowadzenie: Anna Królica

Zdjęcie: Wrocław/Kino Teatralne IG: spotkanie z Brigitte Kramer i Jörgiem Jeshelem prowadzenie: Anna Królica

Kino IG

Wersja do druku

Udostępnij

Spotkanie z Brigitte Kramer i Jörgiem Jeshelem   – realizatorami filmów prezentowanych w ramach Kina Teatralnego w marcu i kwietniu,  poświęconych teatrowi tańca. Prowadzenie: Anna Królica. Wstęp wplny.

 

Brigitte Kramer (ur. 1954 w Konstancji) studiowała w Marburgu/Lahn nauki polityczne, germanistykę i teorię muzyki. Pracowała jako dramaturg w teatrze Schauspielhaus we Frankfurcie nad Menem i redaktorka w telewizji ZDF (do 1995). W latach 1995–1997 była odpowiedzialna za przygotowanie i produkcję filmów podczas festiwalu Documenta X. Od 1997 roku jest niezależną autorką filmów dokumentalnych i fabularnych. Współpracowała z takimi artystami jak: Luc Bondy, Hans Neuenfels, Michael Klier, Gabor Altorjay, Oliver Hirschbiegel i Charles Burnett.

Jörg Jeshel (ur. 1943 w Berlinie) z wykształcenia jest operatorem filmowym. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Optyki i Fotografii (SFOF) w Berlinie. Jest realizatorem filmów fabularnych, telewizyjnych, seriali, dokumentów i klipów muzycznych. Pracował między innymi z Kasparem Heidelbachem, Mischką Popp, Doris Dörrie i Sashą Waltz. W 1992 roku otrzymał Niemiecką Nagrodę Operatorów Filmowych za film Wer hat Angst vor Rot, Gelb, Blau (Kto się boi czerwieni, żółci i błękitu) oraz dwukrotnie nagrodę Grimme – w 2000 roku za film Kopfleuchten (Latarki czołowe) i w 2003 za Schwarzwaldhaus 1902.

Kramer i Jeshel nakręcili wspólnie wiele filmów, prowadzą razem firmę produkcyjną nachtaktivfilm.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

WQROCŁAW: Sala Kinowa Instytutu Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close