Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anatoliy Ivanov „Grzechy współczesności”

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anatoliy Ivanov „Grzechy współczesności”

Fot. Michał Okla

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt przedstawia kilka obrazów dotyczących interakcji społecznych, gdzie głównym problemem staje się grzech współczesnego świata – powierzchowność, agresja, narcyzm, plotkarstwo i obojętność. Spektakl przygotowany w ramach przedmiotu „Projekty taneczne”, oparty na technice Contemporary Dance w wykonaniu studentów III roku specjalności: tancerz-choreograf na kierunku: Taniec Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (http://www.ahe.lodz.pl/taniec). Pokaz odbędzie się w ramach Laboratorium Ruchu ESK 2016.

Anatoliy Ivanov – (Kompozycja tańca, choreografia, techniki uzupełniające, projekt taneczny) Absolwent Międzynarodowego Uniwersytetu Słowiańskiego. Kijowski wydział Choreografii. Otrzymał pełne wykształcenie wyższe. Zdobył kwalifikacje baletmistrza – choreografa, (wykładowcy przedmiotów specjalistycznych). W 2007 roku ukończył Wyższą Uczelnię Sztuki Choreograficznej „Kijowska Municypalna Akademia Tańca” im. Serga Lifar’a, specjalizacja „Choreografia”, uzyskał kwalifikację: artysta baletu; wykładowca dyscyplin choreograficznych. Brał udział w licznych spektaklach i widowiskach baletowych w Polsce i za granicą, m.in. w Belgii, Holandii i Niemczech. Jako artysta baletu pracował w Szczecińskiej Operze na Zamku a następnie w Operze Wrocławskiej na stanowisku solisty baletu, gdzie tańczył w całym repertuarze baletu. W 2004 roku wyjechał na praktykę do Stanów Zjednoczonych
do “International Ballet Academy” w Północnej Karolinie. Brał udział w spektaklu w Teatrze Greenwill w balecie Dziadek do orzechów. W latach 1999 – 2004 związany był z Państwowym Teatrem w Kijowie, gdzie odbył staż i praktykę sceniczną. Współzałożyciel Wrocławskiej Akademii Baletu dla dorosłych we Wrocławiu. Twórca pierwszych w Polsce amatorskich „Spotkań Baletowych dla Miłośników Baletu”. Współzałożyciel teatru NN Movement Theatre, gdzie realizuje i tworzy choreografie do spektakli baletowo – teatralnych, opartych na ruchu, emocji i wyrazie.

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi uzyskała uprawnienia do prowadzenia na Wydziale Artystycznym studiów I stopnia na kierunku: Taniec. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej wniosek Uczelni pozytywnie zaopiniowała Państwowa Komisja Akredytacyjna. Pomysłodawcą i inicjatorem kierunku Taniec na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi jest dr Alexandr Azarkevitch.

 

Partnerem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Logo IMIT (miniaturka)

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Biuro Festiwalowe IMPART, Sala widowiskowa, ul. Mazowiecka 17

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close