Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anna Królica „Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie” – wykład

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: Anna Królica „Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie” – wykład

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Laboratorium Ruchu Anna Królica wygłosi wykład Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie. Krytyczka pokaże jak w kolejnych spektaklach Pina Bausch na różne sposoby dotykała przeszłości. Wykładowi będą towarzyszyły prezentacje filmów dokumentalnych i spektakli.

Anna Królica – krytyczka, historyczka i teoretyczka tańca, kuratorka. Ukończyła teatrologię oraz rusycystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie przygotowuje doktorat na temat pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch. Prezeska Fundacji PERFORMA, współzałożycielka i redaktorka portalu NowyTaniec – opiniotwórczego serwisu o tańcu współczesnym funkcjonującego od 2006 roku. Była członkinią Komisji Artystycznej Polskiej Platformy Tańca 2008. Od 2011 roku jest przewodniczącą Rady Programowej ds. Tańca Instytutu Muzyki i Tańca. Sprawowała także funkcję koordynatorki ds. merytorycznych I Kongresu Tańca w 2011 roku. W roku 2012 poróciła do jury Polskiej Platformy Tańca. Prowadzi autorskie zajęcia o tańcu teatralnym na Uniwersytecie Jagiellońskim – wcześniej w Katedrze Teatru i Katedrze Dramatu, obecnie w Instytucie Kultury. Publikuje w „Teatrze”, „Didaskaliach” oraz portalu www.dwutygodnik.com. Prowadzi też działalność popularyzatorską – jest autorką licznych tekstów towarzyszących wydanejprzez Agorę kolekcji DVD „Balet i Taniec”; organizatorką warsztatów krytycznych i wykładów, a także – dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – pierwszego konkursu na pracę dyplomową o tańcu teatralnym. Jest autorką pierwszej książki o najnowszej historii tańca współczesnego w Polsce Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu (Tarnów, 2011). 

 

Logo ESK Wrocław (miniaturka)                   IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close