Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Leonie Wahl „Improwizacja i kompozycja ruchu” – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Leonie Wahl „Improwizacja i kompozycja ruchu” – warsztaty

Leonie Wahl. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko autriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zaprasza na warsztaty improwizacji i kompozycji ruchu, które poprowadzi Leonie Wahl.

Koszt: 50zł za dwa dni zajęć. Osoby biorące udział we pozostałych warsztatach (Leonie Wahl, Yukie Koji, Tobiasa M. Draegera, Radka Hewelta, Filipa Szatarskiego – 22 godziny zajęć) obowiązuje cena promocyjna: 100zł.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

W pierwszej części warsztatów uczestnicy skoncentrują sie na uświadomieniu sobie indywidualnej cielesności i formie wyrażania jej. Wolność ruchu, cielesna inteligencja, wypracowanie jakości, podkreślenie mocnych stron, przekraczanie własnych granic są głównymi założeniami zajęć Leonie Wahl. Druga część warsztatów polegać będzie na budowaniu własnego materiału ruchowego. Metoda pracy Leonie Wahl obejmuje intensywne kreatywne poszukiwania, uwidocznienie odwagi oraz spontaniczną siłę odkrywczą. W ten sposób powstaje indywidualny charakter ruchowy. Leonie Wahl interesuje obecnie wzajemna wymiana i wyrażanie podatności emocjonalnej na ból i niepowodzenie.

Leonie Wahl urodziła się w 1977 roku w Olten, w Szwajcarii, od roku 2001 mieszka i pracuje jako tancerka i performerka w Wiedniu. Ukończyła wydział performance na Dance Academie w Rotterdamie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyła u Leine & Roebana w Cantus Firmus w Holandii. Od roku 2001 do 2015 była związana z Tanz Company Gervasi, brała udział w większości projektów Elio Gervasi. W roku 2012 założyła orgAnic, w ramach którego powstały takie produkcje, jak WITHIN WASTE und IDEM. Jako tancerka współpracowała z choreografami jak Leine & Roebana, Milli Bitterli oraz reżyserami: Hans Peter Horner, Michael Scheidl. Obecnie bierze udział w produkcji DANS.KIAS/ Saski Hölbling oraz przygotowuje się do projektu wg własnej choregrafii Void.

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński.

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     Logo IMIT (miniaturka)    Logo Wrocław (miniaturka)     Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)     Narodowe Forum Muzyki logo (miniaturka)

Oesterreich Institut logo (miniaturka)  Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)

Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka) Wien Kultur logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

Wrocław: Hostel One, Rynek 30, sob: 16.30-19.30, nd: 15.00-18.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close