W ramach polsko autriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z elementami metody Feldenkraisa, które poprowadzi Yukie Koji.
Koszt: 50zł za dwa dni zajęć. Osoby biorące udział we pozostałych warsztatach (Leonie Wahl, Yukie Koji, Tobiasa M. Draegera, Radka Hewelta, Filipa Szatarskiego – 22 godziny zajęć) obowiązuje cena promocyjna: 100zł.
Zapisy: atutysztuki@gmail.com.
Yukie Koji w swoich warsztatach opiera sie na metodzie Feldenkraisa. Bada alternatywne wzorce ruchowe, odkrywa schematy ruchowe, które mają służyć do manifestowania świadomego I spontanicznego działania.
Yukie Koji urodziła sie w Osace w 1977 roku. Wykształcenie w dziedzinie tańca klasycznego i współczesnego zdobyła u Yoko Stukamoto Ballett Studio w Nagoya w Japonii, w Akademii de Danse Classique Princesse Grasse w Monako oraz w ramach Performance Year w Zurichu. Od 1999 roku pracowała w Teatrze Narodowym w Saarland oraz w Teatrze Narodowym Braunschweig. Od 2005 roku jako niezależna tancerka bierze udział w projektach w Niemczech, w Szwajcarii, Lichtensteinie, Austrii i we Włoszech. Współpracuje z Jacqueline Beck, Jochen Heckmann, Gisela Rocha, Raffael Irace, Ignacio Martinez, Hanni Westphal i Hanspeter Horner. Ponadto jest certyfikowaną terapeutką metody Feldenkraisa. Od 2010 roku jest członkiem Tanz Company Gervasi. Obecnie pracuje przy nowej produkcji: What kind of animal is?, której premiera odbyła się w Tanzquartier w Wiedniu w grudniu 2015 roku.
***
Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.
Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.
Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński