Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Yukie Koji „Odwaga – warsztaty tańca współczesnego z elementami metody Feldenkraisa

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016/ „Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange”: Yukie Koji „Odwaga – warsztaty tańca współczesnego z elementami metody Feldenkraisa

Yuki Koji. Fot. Materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach polsko autriackiego programu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange oraz Laboratorium Ruchu 2016 Stowarzyszenie „Jest Człowiek” zaprasza na warsztaty tańca współczesnego z elementami metody Feldenkraisa, które poprowadzi Yukie Koji.

Koszt: 50zł za dwa dni zajęć. Osoby biorące udział we pozostałych warsztatach (Leonie Wahl, Yukie Koji, Tobiasa M. Draegera, Radka Hewelta, Filipa Szatarskiego – 22 godziny zajęć) obowiązuje cena promocyjna: 100zł.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com.

Yukie Koji w swoich warsztatach opiera sie na metodzie Feldenkraisa. Bada alternatywne wzorce ruchowe, odkrywa schematy ruchowe, które mają służyć do manifestowania świadomego I spontanicznego działania.

Yukie Koji urodziła sie w Osace w 1977 roku. Wykształcenie w dziedzinie tańca klasycznego i współczesnego zdobyła u Yoko Stukamoto Ballett Studio w Nagoya w Japonii, w Akademii de Danse Classique Princesse Grasse w Monako oraz w ramach Performance Year w Zurichu. Od 1999 roku pracowała w Teatrze Narodowym w Saarland oraz w Teatrze Narodowym Braunschweig. Od 2005 roku jako niezależna tancerka bierze udział w projektach w Niemczech, w Szwajcarii, Lichtensteinie, Austrii i we Włoszech. Współpracuje z Jacqueline Beck, Jochen Heckmann, Gisela Rocha, Raffael Irace, Ignacio Martinez, Hanni Westphal i Hanspeter Horner. Ponadto jest certyfikowaną terapeutką metody Feldenkraisa. Od 2010 roku jest członkiem Tanz Company Gervasi. Obecnie pracuje przy nowej produkcji: What kind of animal is?, której premiera odbyła się w Tanzquartier w Wiedniu w grudniu 2015 roku.

***

Projekt Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange odnosi się bezpośrednio do tytułu spektaklu Tadeusza Kantora, w którym jednym z tematów była relacja na linii artysta – społeczeństwo. Temat jest nadal aktualny i szeroko dyskutowany w kontekście praktyki kuratorskiej, roli instytucji, produkcji artystycznych i samej praktyki twórczej. Wychodząc od rozpoznania Kantora, kuratorzy chcą dotrzeć do zagadnień i tematów współczesnych, aktualnych i stworzyć twórcom przyjazną przestrzeń do tworzenia, dyskutowania i prezentowania własnej sztuki.

Projekt Laboratorium Ruchu ESK 2016 realizowany we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Partnerzy: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu, Narodowe Forum Muzyki.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016: Adam Kamiński 
Zespół kuratorski projektu Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange: Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński

Logo ESK Wrocław (miniaturka)     IMIT (miniaturka)     Logo Wrocław (miniaturka)   Logo Stowarzyszenie Jest Człowiek (Adam Kamiński) (miniaturka)    Narodowe Forum Muzyki logo (miniaturka)    Oesterreich Institut logo (miniaturka)     Austriackie Forum Kultury w Warszawie - nowe logo 2016 (miniaturka)  Bundeskanzleramt Össtereich logo (miniaturka) Wien Kultur logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:45

Wrocław: Hostel One, Rynek 30, wt: 15.45-17.45, czw: 16.30-19.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close