Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie” – cykl wykładów Anny Królicy

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016:  „Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie” – cykl wykładów Anny Królicy

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Laboratorium Ruchu odbędzie się cykl wykładów poświęconych twórczości Piny Bausch, ocierający się o utopijne marzenie dotknięcia istoty pracy twórczej artysty, który w centrum swoich poszukiwań stawia proces wspominania. W kolejnych spektaklach Pina Bausch na różne sposoby odkrywa i dotyka przeszłości. Wykładom będą towarzyszyły prezentacje filmów dokumentalnych i spektakli.

Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie  poprowadzi Anna Królica – krytyczka, historyczka i teoretyczka tańca, kuratorka. Ukończyła teatrologię oraz rusycystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, obecnie przygotowuje doktorat na temat pamięci i ciała w Teatrze Śmierci Tadeusza Kantora i Tanztheater Wuppertal Piny Bausch.

Wstęp wolny

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

Partnerem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca

Logo IMIT (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Centrum Festiwalowe IMPART, sala widowiskowa, ul. Mazowiecka 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close