Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja Fernando Belfiore

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja Fernando Belfiore

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprasza do udziału w zajęciach z Fernando Belfiore Skrypty z codzienności. Istotnym punktem działań będzie analiza i omówienie procesu twórczego w aspekcie ewoluującej pracy grupowej. Kreacyjna praca wykorzystująca narzędzie ruchu jest więc istotna nie tylko ze względu na zamierzone efekty artystyczne, ale również rozwój osobisty uczestników. Grupa otrzyma podstawy warsztatowe stosowne do swojego profilu i na tej bazie będzie odbywała się późniejsza praca kreacyjna. Laboratorium ruchu zakłada zbudowanie otwartej platformy dla artystów wywodzących się z różnych kręgów kulturowych, posługujących się wyrazistym językiem artystycznym. Projekt ma na celu podtrzymanie wartości kultury jako pola koegzystencji różnic, a także stworzenie kanałów komunikacji i wymiany artystycznej pomiędzy artystami z Polski, z Brazylii, z Japonii, z Meksyku, z Francji, z Chile, z Hiszpanii i ze Szwajcarii.

 

Fernando Belfiore – brazylijski choreograf i performer. Studiował w EAD (Drama Arts School ) w Sao Paulo. Aktualnie ukończył studia w School for New Dance Development w Amsterdamie. Jest nauczycielem kontakt improwizacji. Był zaangażowany w projekty z Deborah Hay, Ivaną Muller, Meg Stuart, Yoshito Ohno. Prezentował swoje prace w Norwegii, Włoszech, Brazylii i Holandii. Do ważniejszych osiągnięć zalicza swój udział w znanym spektaklu Jeremy Wade ,, Peaches does herself”. Przedstawienie grane jest z dużym powodzeniem na scenie HAU 1 w Berlinie. Fernardo Belfiore w swoich choreografiach zadaje pytania dotyczące struktury władzy, organizacji czasu i przestrzeni, relacji człowiek – maszyna, zgłębia znaczenie takich poję ć jak: rozrywka, przemysł, społeczeństwo.

Termin: od 24.04.2013 do 02.05.2013 / przerwa w zajęciach od 26 do 28 kwietnia ze względu na udział Fernando Belfiore w Mandala Performance Festival/

Ilość godzin: 20

Udział w zajęciach jest bezpłatny
Ilość miejsc ograniczona / 12 osób/
Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych

ul. Tęczowa 79/81

53- 603 Wrocław

Partnerem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca.

IMIT (miniaturka)

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close