Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Marzena Krzemińska

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Marzena Krzemińska

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zaprasza do udziału w zajęciach z Marzeną Krzemińską w ramach rezydencji z cyklu Skrypty z codzienności. Marzena Krzemińska: „Warsztat sprowadza się do poszukiwania spontanicznej kreatywności, szybkiego podejmowania decyzji zamiast planowania i oceniania. Spróbujemy określić nasze gusty artystyczne, nazwać to, co uważamy za dobre w sztuce, co za złe. Po to tylko jednak, aby je przełamać, bo przecież sztuka nie może ulegać tak śmiesznym ograniczeniom jak dobry smak. A robienie „złych” rzeczy może okazać się dużo bardziej zabawne i twórcze niż pozostawanie przy raz utartych „dobrych” ścieżkach. W praktyce: będziemy eksperymentować z różnymi zadaniami performerskimi, poszukiwać różnych metod tworzenia. Czasem będziemy szukać naszej kreatywności w zadaniach fizycznych, czasem w dyskusji i koncepcie, czasem w szalonej improwizacji lub w przemyślanej kompozycji.”

Podczas zajęć Marzeny Krzemińskiej taniec rozumiany będzie jako kreowanie myśli w przestrzeni i czasie. Myśli będącej nie „działaniem powolnym, niepewnym, niczym znojna praca” ale „czymś lekkim, boskim, bliskim krewnym tańca i rozbuchanej radości” (Nietzsche)

Marzena Krzemińska – choreograf, performerka, absolwentka SNDO (School for New Dance Development) w Amsterdamie i Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie studiowała na Wydziale Wiedzy o Teatrze. Jednym z głównych punktów zainteresowań w pracy Marzeny jest konstruowanie spektakli na wysokim poziomie energetycznym. Napięcie i eksplozja energii to ważne narzędzia za pomocą których w jej spektaklach dekonstrukcji ulegają obrazy i stereotypy okupujące naszą wyobraźnię. Współpracowała jako performerka z takimi choreografami jak: Deborah Hay, Benoit Lachambre, Rob List oraz jako asystentka choreografa z Marią Hassabi w Nowym Jorku i Jeanine Durning w Amsterdamie.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

Miejsce: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul.Tęczowa 79/81, 53-603 Wrocław

Kontynuacja zajęć we wrześniu 2013

ORGANIZATOR: Biuro Festiwalowe Impart 2016, Europejska Stolica Kultury 2016

PARTNER: Instytut Muzyki i Tańca

Logo IMIT (miniaturka)

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close