Wrocław/Myśl w ruchu 2019: „EUROPE EXPLORER – pokazy 10 tańców europejskich i mniejszości” – finał projektu

Zdjęcie: Wrocław/Myśl w ruchu 2019: „EUROPE EXPLORER – pokazy 10 tańców europejskich i mniejszości” – finał projektu

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza na finał projektu EUROPE EXPLORER – 10 tańców europejskich i mniejszości w wykonaniu dzieci i młodzieży zagrożonej patologią i wykluczeniem społecznym, a także osób z niepełnosprawnością.

Wstęp wolny.

O projekcie: 

Patchwork powstaje z wielu małych części zszytych razem w jedną, piękną i zarazem funkcjonalną, całość. Ta idea towarzyszyła projektowi EUROPE EXPLORER – by z wielu małych fragmentów europejskiej, mniejszościowej i rodzimej tradycji powstało wspólne międzykulturowe działanie.

Podstawą i celem projektu EUROPE EXPLORER jest eksplorowanie kulturowych korzeni, czerpanie artystycznych inspiracji z rodzimej i europejskiej tradycji, a także – poprzez poznawanie i zrozumienie – rozwój postawy tolerancji oraz wzajemnego szacunku. To piękne kultywowanie tradycji danego kraju, które pozwala także poznać zwyczaje innych regionów świata.

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.

***

Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki  i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych; w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Wrocław: Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79-81

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close