Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX I: Marta Ziółek ROOM PERFORMANCE – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX I: Marta Ziółek ROOM PERFORMANCE – warsztaty

Fot. Katarzyna Szugajew

Wersja do druku

Udostępnij

Marta Ziółek poprowadzi drugą część zajęć w ramach warsztatu ROOM PERFORMANCE. Marta Ziółek o warsztacie: „Punktem wyjścia do performatywno-tanecznego warsztatu czynię samą siebie – Martę Ziółek, postać realną i fikcyjną, która stanie się katalizatorem i moderatorem treningu, doświadczenia i performansu. W proponowanym warsztacie skupimy się na praktyce performatywności i performansu w tańcu i choreografii. Kim jesteśmy, gdy występujemy? Jaką relację do samych siebie i innych tworzymy w sytuacji występu? Posługując się metodą „role playing”, wymianą pozycji i ról w obserwacji/działaniu poprzez użycie ruchu (tańczenie), głosu (piosenka), mówienia (tekst), będziemy badać jak możemy być sobą i nie sobą jednocześnie w sytuacji performansu. Warsztat koncentrować się będzie na pracy z transformacją obecności, percepcji ciała w występie, treningu uważności. Zadania stanowić będą wyzwanie do kwestionowania granic komfortu scenicznego, własnych limitacji w pracy z ruchem, głosem i tekstem.”.

Tak dla sytuacji. Tak dla zabawy. Tak dla wolności. Tak dla wspólnoty. Tak dla samorealizacji w relacji do innego. Jedyne granice to granice naszej wyobraźni.

Na warsztacie wykorzystane zostaną współczesne techniki pracy z ciałem, improwizacji oraz doświadczenia nabyte przez Martę Ziółek poprzez współpracę z innymi choreografami i teoretykami tańca (m.in. z Ann Liv Young, Deborah Hay, Benoit Lachambrem, Robertem Steijnem, Xavierem Le Roy, Bojaną Cvejic, DD Dorviller). Uczestnicy zaproszeni są to podzielenia się i pracy z własnymi materiałami tanecznymi, jak również wybraną piosenką i tekstem.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:15

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (sala za szkłem)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close