Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX II: Bzdyl/Chmielewska/Steller – Ścieżka przyjemności z teatrem Dada – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX II: Bzdyl/Chmielewska/Steller – Ścieżka przyjemności z teatrem Dada – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Dada von Bzdülöw o warsztatach: „Ścieżka składać się będzie z trzech autorskich modułów, które łączą się poprzez wieloletnią współpracę artystów i zdobywane wspólnie doświadczenie. W proponowanej przez nas technice ten sam impuls inicjuje taniec, jak i wszelkie formy pracy z ciałem i głosem. Organiczność ruchu w tańcu nie tworzy barier pomiędzy dialogiem scenicznym a tworzeniem abstrakcyjnych form. Prowadzimy warsztat, który skoncentrowany jest na skodyfikowanej lekcji tańca współczesnego, a także ćwiczeniach z improwizacji tanecznej i aktorskiej, gdzie istotnym elementem jest również relaksacja. W trakcie pracy skupiamy się na takim przygotowaniu tancerza, aby jego świadomość ciała, rytmu, ekonomii tańca i kreatywność indywidualna pozwalały efektywnie i swobodnie uczestniczyć w procesie twórczym (tworzenie przedstawień, choreografii). System, w ramach którego będziemy się poruszać: – konsekwentny balans pomiędzy napięciem i rozluźnieniem, – integracja-koordynacja ruchu i oddychania, – badanie anatomicznych zależności aparatu ruchu – świadome korzystanie z potencjału możliwości, jakimi dysponujemy w tańcu, – ćwiczenia z improwizacji i kompozycji, tworzenie choreografii – praca ze stanami aktorskimi, które determinują jakość ruchu i jego wyraz Nawiązywanie relacji tańczącego ciała z przestrzenią sceny, dialog z partnerem i wszystkie kolejne stadia uruchamiania zdarzenia scenicznego są już tylko efektem uruchamiania wcześniej wymienionych elementów systemu.”.

Leszek Bzdyl – technika tańca,

Katarzyna Chmielewska – improwizacja i kompozycja,

Anna Steller – improwizacja i performens.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Wrocław: ASP, Plac Polski 3/4 (aula)

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close