Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX III: Marysia Stokłosa – Improwizacja – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/RUSZA FESTIWAL/BOX III: Marysia Stokłosa – Improwizacja – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Marysia Stokłosa o warsztatach: „Podczas warsztatów zajmiemy się procesem podejmowania decyzji, który jest nieodłączną częścią tworzenia przedstawienia oraz improwizacji. Zastanowimy się nad tym jak poruszać się pomiędzy działaniem intuicyjnym a analitycznym. Przyjrzymy się temu jak można „włączać” lub „wyłączać” naszą umiejętność korzystania z narzędzi kompozycji. Tworzyć choreograficznie lub pozwolić sobie zatracić się w akcji. Będziemy ćwiczyć łączenie roli obserwatora z rolą uczestnika, tak aby stać się świadomym sprawcą zmian. Ważnym elementem będzie także działanie w zmieniającej się perspektywie improwizowania solo i w grupie. Będziemy czerpać inspiracje do ruchu czy działania zarówno z siebie jak i z otoczenia. Tworzyć obrazy, stawać się ich częścią, poddawać je transformacji, razem, osobno. Interesują mnie stany w których granice naszego działania są pół-przepuszczalne. Indywidualność zaciera się i nadrzędną rolę zaczyna odgrywać działanie / scena / obraz / materiał. Kiedy decyzja jednostki miesza się z decyzją grupy, improwizacja zbiorowa opiera się na tańcu solo, kiedy jedna akcja jest sumą wielu perspektyw. Interesuje mnie zmysłowa wrażliwość (w kwestii czasu, przestrzeni, fizycznego odczucia ciała, emocji) – jako nadrzędna platforma komunikacji zarówno z partnerami na scenie jak i z widzem.”.

Zapisy trwają do 12 września:mail: info@ruszafestiwal.pl, tel. +48 697 456 246. Formularz zgłoszeniowy.

Harmonogram wydarzeń

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close