Wrocław/ Szczeliny: Koncert „NANGA” – Dubrowska, Gola, Dzierżanowski, Różański

Zdjęcie: Wrocław/ Szczeliny: Koncert „NANGA” – Dubrowska, Gola, Dzierżanowski, Różański

„NANGA” – Dubrowska, Gola, Dzierżanowski, Różański. Fot. Marcin Klinger

W ramach projektu Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na koncert zespołu NANGA, w którego skład wchodzą Magda Dubrowska, Karol Gola, Maciej Dzierżanowski, Filip Różański.

Wersja do druku

Udostępnij

NANGA to zespół powołany do życia przez Filipa Różańskiego i Macieja Dzierżanowskiego, czyli klawiszowca i perkusjonalistę Lao Che. Do współpracy zaprosili saksofonistę i klawiszowca Karola Golę (również Lao Che) oraz Magdę Dubrowską (Gang Śródmieście, Utrata Skład). W listopadzie 2020 zespół wydał płytę Cisza w bloku.

Wokal, bas, sampler: Magda Dubrowska
Saksofon, flet, klawisze: Karol Gola
Perkusja, sampler: Maciej Dzierżanowski
Klawisze, sampler, wokal: Filip Różański

***

„Szczeliny” to projekt, w którym pragnę połączyć różne formy sztuki, począwszy od teatru, performansu rozumianego również jako body art, instalacji, fotografii, filmu czy muzyki. Z ogromną przyjemnością przyglądam się, jak te struktury przenikają się, mam poczucie, że ta przestrzeń nie ma końca i to jest fascynujące – mówi Monika Wachowicz. – Szczelina powoduje tworzenie się kolejnych pęknięć – tak rodzą się kolejne przestrzenie performatywne.

Wśród tych przestrzeni znajdziemy m.in.: performans, seans teatralny, ruch, taniec, film, fotografię, instalację i koncert. Artystki podejmują w swoich pracach tematy śmierci i żałoby, wolności i praw kobiet, przemocy czy wykluczenia społecznego związanego z niepełnosprawnością. Szczeliny realizowane w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego są dedykowane Jolancie Brach-Czainie i jej książce Szczeliny istnienia.

Projekt Szczeliny. Kobiety w sztukach performatywnych realizowany jest w ramach objęcia przez Wrocław tytułu Światowej Stolicy Sztuk Performatywnych 2022/2023 przyznawanej przez ITI/UNESCO oraz w ramach programu Koalicja Miast.

Więcej informacji: https://grotowski-institute.pl/projekty/szczeliny/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62–70

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close