Wrocław tańczący 2012 – warsztat taneczny z elementami procesu twórczego. Prowadzenie: Izabela Chlewińska

Zdjęcie: Wrocław tańczący 2012 – warsztat taneczny z elementami procesu twórczego. Prowadzenie: Izabela Chlewińska

Tralfamadoria. Fot. katarzyna Madziała.

Wersja do druku

Udostępnij

Warsztat taneczny z elementami procesu twórczego

 

Warsztat jest skierowany do osób związanych z tańcem współczesnym, a także podejmujących w swojej pracy próby choreograficzne. Pierwsza część warsztatu poświęcona będzie technice tańca, natomiast druga – procesowi twórczemu opartemu na narzędziach wykorzystywanych w spektaklu TRALFAMADORIA. W jaki sposób efektywnie przygotować ciało do twórczej pracy? Porozmawiamy o metodach i sposobach na tworzenie materiału ruchowego, a także o świadomym poruszaniu się na scenie. Proponuję dużo tańca i kreatywnego myślenia.

Izabela Chlewińska (1980): Tancerka, choreograf, pedagog, muzyk. Stypendystka prestiżowego programu szkoleniowego dla młodych tancerzy DanceWeb w Wiedniu w 2008 roku oraz stypendium Ministra Kultury w Polsce w 2009 roku. W 2010 roku jako jedyna polska tancerka została zaproszona przez Jana Fabre i odbyła staż w siedzibie teatru Troubleyn w Antwerpii. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych warsztatach i festiwalach w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Meksyku, Japonii. W ramach projektu „rezydencja-premiera 2011” w Klubie Żak w Gdańsku stworzyła solowy spektakl Tralfamadoria (2011), który został zaprezentowany podczas festiwalu Yokohama Dance Collection EX w Jokohamie oraz w Session House w Tokio w Japonii (2012).

Pracowała z Teatrem Tańca Alter (Hej, Pazur, Co byś zrobił gdybyś mógł zrobić czego nie możesz zrobić, Taniec Zasraniec) i Teatrem Dada von Bzdullow (Przed południem przed zmierzchem, Le Sacre). Najnowszy projekt, w którym uczestniczy to New (Dis)Order Ramony Nagabczyńskiej (premiera 10 maja w ramach Warszawskiej Sceny Tańca).

Miejsce warsztatów:

 

Centrum Inicjatyw Artystycznych

ul. Sienkiewicza 8a
50-335 Wrocław

 

Rezerwacja :

cia@cia.wroclaw.pl

Telefon: +48 666 533 66

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close