Wrocław tańczący – impreza charytatywna na rzecz Moniki Hoczyk

Zdjęcie: Wrocław tańczący – impreza charytatywna na rzecz Moniki Hoczyk

Wersja do druku

Udostępnij

Serdecznie zapraszamy na wieczór Wrocław tańczący  – pierwszą odsłonę projektu i jednocześnie imprezę charytatywną zorganizowaną z inicjatywy wrocławskiego środowiska tańca oraz córki Moniki Hoczyk – Julii Hoczyk, krytyczki i badaczki tańca. Jak piszą organizatorzy, „wrocławskie środowisko taneczno-teatralne podjęło inicjatywę, aby wesprzeć obie Panie. Julka tak pięknie i mądrze pisze o sztuce tańca, o teatrze, teraz my zawibrujemy w tańcu i w afirmacji życia. Cieszmy się,  że możemy być razem”.

 

Początek programu głównego 3 grudnia o godz. 18. 30 w Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu (ul. Sienkiewicza 8a). W ramach wieczoru zostaną pokazane niezwykłe spektakle i performanse teatru ruchu oraz tańca. Wystąpią: Grupa OdRuch, Irena Lipińska, Jakub Gontarski, Projekt DanaDana (Agnieszka Dziewa, Piotr Soroka), Katarzyna Żejmo i Niezależna Manufaktura Taneczna (Joanna Potkowska, Ewa Staroń). Ponadto w programie promocja pierwszej książki o polskim tańcu (Anna Królica, Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu, 2011), wykład Magdaleny Zamorskiej (Pod naskórkiem tańca – dociekania (neuro)naukowe) oraz dwie aukcje: aukcja zdjęć tańca autorstwa Marty Ankiersztejn i Jakuba Wittchena – młodych, uzdolnionych fotografów specjalizujących się w fotografii tanecznej; i aukcja publikacji Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

 

Jako imprezy towarzyszące wieczór poprzedzą trzy cykle warsztatów: warsztaty z akrobatyki na szarfach (prowadzi: Wiktoria Wiktorczyk), warsztaty jazz broadway (prowadzi: Karolina Brzęk) oraz warsztat kalarippajattu (prowadzi: Justyna Rodzińska-Nair). UWAGA! Warsztaty odbywają się w różnych godzinach i w trzech różnych lokalizacjach.

Folder z programem i opisami do pobramia

Szczegółowe informacje o programie wieczoru i warsztatach:

http://wroclawtaniec.blogspot.com/

Adam Kamiński:  art16@tlen.pl;     

julia.hoczyk@taniecpolska

Oraz na stronie: 

www: www.cia.wroclaw.pl

email: cia@cia.wroclaw.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close