Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Świadomość oddechu z elementami BMC®” – warsztaty

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Świadomość oddechu z elementami BMC®” – warsztaty

Action Drive z książki I. Bartenieff: Body Movement.

Wersja do druku

Udostępnij

Iwona Olszowska: „Oddech jako podstawowe ogniwo, podstawa pod grounding, ruch, inicjację ruchu, wyrazistość, stan umysłu/świadomość/obecność, przepływ kształtu, połączenia w ciele. Wiele metod pracy z ciałem czerpie z oddechu i pracuje z oddechem w jakimś konkretnym kontekście. Na tym warsztacie przyjrzymy się bliżej tym metodom. Zaglądniemy w rejony kinezjologii, kinetic awarness Ii ideokinezis, Bartenieff Body foundamental/breth support, Laban shape flow, skinner release, technika Aleksandra i Tai Chi. Zajmiemy się między innymi zagadnieniami: przestrzeń osobista, inicjacja oddechu, kierunki oddechu dla ustalenia osi pod płaszczyzny ruchu. Jednym z najważniejszych elementów warsztatu pozostanie jednak BMC®,  a w tym m.in tematy: oddychanie wewnętrzne – komórkowe,  oddech zewnętrzny- mięśnie i organy oddechowe. Zgłębimy relacje oddechu do ruchu, trójwymiar, grounding oraz motoryczno-emocjonalne połączenia w ciele.”

ZAPISY: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Harmonogram oraz więcej informacji na:

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 15.00-18.00

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close