Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Piotr Bursiewicz „Anatomia w ruchu” – wykład oraz „Nowe i stare konteksty dla tańca współczesnego” – panel dyskusyjny

Zdjęcie: Wrocław/V Festiwal CYRKULACJE: Piotr Bursiewicz „Anatomia w ruchu” – wykład oraz „Nowe i stare konteksty dla tańca współczesnego” – panel dyskusyjny

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Jako impreza towarzysząca V Festiwalu Cyrkulacje Żywe kultury ruchu odbędą się: wykład Piotra Bursiewicza Anatomia w ruchu (o godzinie 19.30) oraz panel dyskusyjny Nowe i stare konteksty dla tańca współczesnego, który poprowadzi Anna Królica (o godzinie 20.30). Wśród zaproszonych gości znajdą się Jarosław Fret, Adam Kamiński oraz nauczyciele prowadzący zajęcia podczas tej edycji festiwalu.

Anna Królica: „Fascynująca w badaniu tańca współczesnego jest obserwacja dynamicznych zmian, jakie zachodzą w krótkich jednostkach czasu w obrębie jego estetyki, tematyki i formy. Taniec to sztuka niezwykle wrażliwa na przemiany zachodzące we współczesnej rzeczywistości i żywo reagująca na nie, to bodaj najmłodsza ze sztuk, której przedstawiciele umiejętnie anektują strategie działania z innych obszarów w celu wypracowania własnego języka i stylu. A także aby ostatecznie wyznaczyć swoje granice. Jakie tworzą się nowe, współczesne konteksty dla tańca oraz gdzie kończą się stare wpływy będące efektem kształtowania się tańca na początku XX wieku? – na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas panelu, a także spojrzeć na historię tańca współczesnego pod kątem wpływów, inspiracji i interakcji z pokrewnymi sztukami.”

O godzinie 22.00 odbędzie się jam z muzyką na żywo. Wstęp wolny.

Harmonogram oraz więcej informacji na: 

www.cyrkulacje.wroclaw.pl

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/festiwal-2014/harmonogram/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Wrocław: Instytut Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close