Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Koncert na organy” i Nóra Hajós „Solo”

Zdjęcie: Wrocław/VI Festiwal CYRKULACJE: Iwona Olszowska „Koncert na organy” i Nóra Hajós „Solo”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Program Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE obejmuje intensywne warsztaty, ścieżki twórcze, pokazy, dyskusje i otwarte jamy taneczne. Jako impreza towarzysząca odbędzie się pokaz dwóch spektakli solowych jednego wieczoru: Nóry Hajós Solo i Iwony Olszowskiej Koncert na organy. Spektakl Nóry Hajós oparty jest na impulsach i wrażeniach w danej chwili, improwizowany w obecnym czasie przedstawienia, na podstawie wspomnień i świeżo występujących okoliczności. Artystka używa narracyjnej improwizacji tańca, w której ruch i słowa wypływają spontanicznie ze wspólnego źródła. Spektakl oparty jest na technice Logomotion, która zaostała opracowana przez Simone Forti.

Iwona Olszowska wykona solo do muzyki Marcina Janusa.

Iwona Olszowska – edukację taneczną zdobywała w Studenckim Teatrze Tańca Kontrast, Uniwersytecie Alabama i George Mason w USA oraz w Calgary w Kanadzie. Realizowała projekty Liz Lerman Dance Exchange, Projekt Pandora, Projekt Polski, Powrót do tradycji (organizowany przez Śląski Teatr Tańca), Hałda oraz Więcej tańca i Taniec bez tajemnic z gośćmi teatru EST, którego jest założycielem i kierownikiem artystycznym (autorka 19 choreografii dla EST­u). Tańczyła w Nowym Jorku (Judson Church, Art At University Settlement), Waszyngtonie (Marvin Theater, George Washington University, Corcoran Gallery), w Santa Fe i na Uniwersytetach Alabama i George Mason. Pokazywała choreografie w Kanadzie, Finlandii, na Ukrainie, Mołdawii, w Rosji i w Wielkiej Brytanii (Dartington College). Obecnie tworzy choreografie solowe i teatralne: ­ Teatr Stary Wspólny pokój, Teatr im. Kochanowskiego w Opolu Tumor Mózgowicz, Teatr STU Trupa Tomasza Dropsa, Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu Krwawe gody, Teatr Muzyczny w Gliwicach Chicago, Takie większe wesele. Otrzymała nagrody za choreografie, za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną (ArtsLink w Nowym Yorku) oraz stypendium Stefana Batorego. W 2000 roku została laureatką 8 Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu za choreografię Ani chybi Anioł. Jest pomysłodawcą Forum Tańca Współczesnego w SCKM Kraków.

Marcin Janus – pochodzi z Krakowa. Zaczynał jako muzyk awangardowych formacji, by po kilku latach rozpocząć samodzielną pracę jako niezależny kompozytor. Tworzy głównie muzykę elektroniczną, zajmuje się również pracami video oraz tańcem. Pracuje w swoim prywatnym studio, a jego głównym instrumentem jest komputer. Jest autorem muzyki i projekcji do wielu spektakli teatralnych i tanecznych m.in. Barbary Bujakowskiej, Iwony Olszowskiej, Projektow Tomasza Bazana.

Nóra Hajós – tancerka, choreografka i artystka wizualna. Jej rozwój artystyczny oparty był przede wszystkim na zainteresowaniu improwizacją oraz ruchem autentycznym. Jako improwizatorka jest zainteresowana przede wszystkim sensualnym odkrywaniem korzeni ruchu, action painting, juxtaposition oraz performancem przy użyciu narzędzi takich jak ruch, słowo, głos i obraz. Swoją karierę zaczynała w rodzinnych Węgrzech, a następnie podjęła studia w USA nad ruchem autentycznym i new dance pod kierunkiem Steve’a Paxtona, Lisy Nelson, Simone Forti oraz Amy i Arny Mindell. Współpracowała ze Stevem Paxtonem, Lisą Nelson, K. J. Holmes, Karen Nelson, Rayem Chungiem, Keithem Hennessey, Danielem Lepkopfem i in. Odbyła także tournée z Simone Forti oraz uczyła i występowała na wielu europejskich i amerykańskich festiwalach i warsztatach.

Dla posiadaczy karnetów na cały festiwal wstęp jest wolny. Dla osób uczestniczących w pojedynczych ścieżkach lub otwartych lekcjach wstęp: 10 PLN za każdy wieczór. Dla osób spoza festiwalu – 15 PLN za każdy wieczór.

Harmonogram

Szczegółowe informacje: www.cyrkulacje.wroclaw.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: Studio na Grobli, ul. Na Grobli 30/32.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close