Wrocław/Weekendowy Rusza Festiwal: „Contemporary dance capoeira fusion” – warsztaty z Anetą Zwierzyńską

Zdjęcie: Wrocław/Weekendowy Rusza Festiwal:  „Contemporary dance capoeira fusion” – warsztaty z Anetą Zwierzyńską

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach weekendowej odsłony Rusza Festiwal Fundacja Da się zaprasza do udziału w warsztatach z Anetą Zwierzyńską.

Od prowadzącej:

Dwie organiczne formy ruchu,  jakimi są taniec współczesny i capoeira dotyczą w podobny sposób natury, kreatywności, oraz żywiołu improwizacji. Jednocześnie są płaszczyznami połączenia pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Podczas warsztatu będziemy badać, w jaki sposób totalna fizyczna świadomość i obecność, tak niezbędna w capoeirze jako sztuce walki, może zostać inkorporowana przez, bardziej medytacyjny, świat techniki tańca release. Poprzez capoeirę staram się stworzyć więcej możliwości dla indywidualnej ekspresji w tańcu współczesnym – używając jakości i filozofii ruchu pochodzących z capoeiry jako inspiracji, nie stosując przy tym prostej imitacji. Ta poetycka zabawa i animalistyczna fizykalność oferuje nowy i ekscytujący wymiar pracy dla tancerzy, ruchowców oraz wszystkich zainteresowanych tego typu eksploracją.

Głównym tematem warsztatu będzie ruch spiralny. Jest to jakość charakterystyczna dla wielu form tańca i sztuk walki. Podczas warsztatu zajmiemy się różnymi sposobami inicjowania ruchu w capoeirze i ich zastosowaniami w kontekście tańca współczesnego. Poprzez dynamikę ruchu opartą na kształcie spirali będziemy poszukiwać najefektywniejszych sposobów poruszania się. Studiowanie Spiral Dynamic pozwoli nam odkryć jakość płynności z jednej strony oraz  zdynamizowanego, ostrego ruchu z drugiej równocześnie przyczyniając się do zwiększania ogólnej kontroli nad ciałem.

Ruch spiralny jest charakterystycznym elementem capoeiry. W szczególności ujawnia się w tak zwanych kopnięciach obrotowych, w których energia do ruchu jest inicjowana poprzez twistowanie obręczy barkowej, torsu, a ruch nóg jest kontynuacją ruchu górnej części ciała. Ten rodzaj spiralnej dynamiki jest używany także w elementach akrobatycznych oraz w sposobie transformowania ruchu z pozycji obrony do pozycji ataku i na odwrót. Zabawa nad dekonstruowaniem spiralnych kształtów w celu odnalezienia różnych sposobów na kontynuowanie ruchu będzie jednym z tematów warsztatu.

Harmonogram

PIĄTEK: 

(3 godz.) godz.17.00 – 20.00

Gdzie: Hostel The One, Rynek 30

SOBOTA:

(6 godz.) 11.00 – 14.00

oraz 15.30 – 18.30

Gdzie: ul. Świętego Antoniego 2/4, brama C, II piętro

NIEDZIELA: 

(4 godz.) 11.00 – 13.00 oraz 14.00 – 16.00

ul. Świętego Antoniego 2/4, brama C, II piętro

Koszt: 

Całość: 220 zł

tylko piątek (3 godz.): 60 zł

tylko sobota (6 godz.): 120 zł

tylko niedziela: (4 godz.): 80 zł

jeden blok 2 godzinny: 50 zł

 Zapisy przyjmowane są do 20 maja 2015.

 

Dane do przelewu:

FUNDACJA DA SIĘ

ul. Nowodworska 8/11

54-434 Wrocław

ING Bank Śląski S.A.

59 1050 1575 1000 0090 3028 0904

 

Kontakt:

mail: info@ruszafestiwal.pl

telefon: +48 730 391 804

ARCHIWUM PREZENTACJI

Wrocław: Hostel The One, Rynek 30/ul. Świętego Antoniego 2/4, brama C, II piętro.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close