Wrocław/X CYRKULACJE: Anna Krysiak „Taniec fizyczny / Ulubione miejsce” – ścieżka twórcza

Zdjęcie: Wrocław/X CYRKULACJE: Anna Krysiak „Taniec fizyczny / Ulubione miejsce” – ścieżka twórcza

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu,  zaprasza do udziału w X Wrocławskim Festiwalu Ruchu CYRKULACJE – święcie ruchu, tańca, jogi i sztuki. W tym roku w dniach, od 26 kwietnia do 1 maja, odbędzie się jubileuszowa 10. edycja pod nazwą Celebracja. Jedną ze ścieżek twórczych będą warsztaty Taniec fizyczny / Ulubione miejsce, które poprowadzi Anna Krysiak. Podczas zajęć uczestnicy będą poszukiwać ulubionego miejsca, czyli harmonii ciała – prawidłowego połączenia spokoju, energii i równowagi w momencie wykonywanego ruchu.

Prowadząca o warsztatach: 

Ulubione miejsce – Spokój, Energia, Równowaga… Skupimy się na tym, jak poprawić równowagę tancerza, co doprowadzi do jego rozluźnienia; osiągnięty w ten sposób spokój z kolei przekształci niepotrzebną, nerwową energię w moc – tancerz uzyska jeszcze lepszą równowagę. Zastanowimy się, jak każdy z tych trzech elementów może wywierać pozytywny wpływ na pozostałe. Ulubione miejsce występuje, gdy odnajdujesz prawidłowe połączenie spokoju, energii i równowagi w momencie wykonywanego ruchu. To jest harmonia ciała, którą się zajmiemy.

Prowadząca: 

Anna Maria Krysiak – absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990-1992 pracowała w Teatrze Wielkim im. St. Moniuszki w Poznaniu. W latach 1992-2005 była tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Występowała w choreografiach wielu artystów m.in.: Jacka Łumińskiego, Anny Sokolov, Conrada Drzewieckiego, Aviego Kaisera (Batsheva Dance Company), Paula Claydena (DV8), Marka Haima, Davida Dorfmana, Stephana Brinkmana (Pina Bausch Theatre). Prowadziła warsztaty tańca współczesnego na wielu festiwalach w Polsce i w Europie oraz Indiach, USA i Kanadzie. W 2000 roku otrzymała medal im. Karola Szymanowskiego 200-lecia baletu polskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 2004-2008 współpracowała z W&M Physical Theatre (Kanada). W latach 2006-2008 była choreografką i tancerką w Theatre Junction at the Grand (Calgary/Kanada). Od 2009 roku pracuje jako niezależna choreografka, tancerka i pedagog tańca współczesnego, współtworząc projekty artystyczne zarówno w Polsce jak i poza granicami. Nieprzerwanie od tego czasu współpracuje z reżyserami teatralnymi i operowymi Opery Warszawskiej, występując w ich spektaklach (Mariusz Treliński, Barbara Wysocka, Maja Kleczewska, Maciej Prus, Jacek Przybyłowicz i Andrzej Chyra). Stworzyła spektakle w swojej reżyserii i choreografii Apie mus dla Aura Dance Theatre (Kowno, Litwa) i Siksika-Real People Poznań. Od 2014 roku współpracuje jako choreografka z reżyserem Wojtkiem Klemmem. Wspólnie zrealizowali Antygonę (Lucerne Theatre), Czyż nie dobija się koni (Horage Mccoya-Harward Univercity Cambrige) oraz Świętą Joannę Szlachtuzów (Teatr Bogusławskiego w Kaliszu) i Edypa Tyrana Sofoklesa (Teatr Horzycy, Toruń). Była tancerką i asystentką w spektaklu Jana Komasy pt.: Ksenofonia. Jej styl ruchu powstawał na bazie wieloletniego doświadczenia pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz pracy z wieloma reżyserami, pedagogami i choreografami z Europy, Kanady, Anglii i USA. Jest wynikiem jej własnych badań nad transformacją i możliwościami ciała człowieka, koncentrujących się na naturalnych impulsach z niego wypływających, swobodnego przepływu energii, pracy z ciężarem ciała, wykorzystaniu jego pędu i zawieszeń, czyli balansowania między stanem równowagi a upadkiem.

Zapisy: cyrkulacje.zapisy@gmail.com

Koszt: 440 zł

Karnet (Wybrane ścieżki twórcze / Wybrane lekcje otwarte / Wszystkie wydarzenia towarzyszące / Wieczorna Vinyasa joga / Laboratoria / Poranne rozruchy): 700 zł

Ścieżka twórcza to intensywny, pięciodniowy warsztat dla zamkniętej grupy osób. Warsztaty zorientowane są na pracę w procesie twórczym, pod okiem doświadczonego pedagoga.

***

Głównym organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM” z Wrocławia. Festiwal współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Wrocław. Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.

Oprócz stałego programu ścieżek twórczych (cykl autorskich zajęć dla stałej grupy), lekcji otwartych (zajęcia z różnych technik i metod pracy otwarte codziennie dla nowych uczestników), w ofercie festiwalu znajdują się również laboratoria, poranne rozruchy, wieczorna joga i wydarzenia towarzyszące (koncerty, spektakle, jamy, dyskusje panelowe) – skierowane do wszystkich uczestników festiwalu oraz publiczności zewnętrznej. Formuła ta umożliwia więc uczestnictwo na różnych poziomach.

Informacje o wydarzeniu:

http://cyrkulacje.wroclaw.pl/

Informacje: cyrkulacje.zapisy@gmail.com, tel.: 530 716 044 (Aga), 791 561 909 (Kuba)

Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „MOMENTUM”

Partner główny: Miasto Wrocław, Instytut im. Jerzego Grotowskiego

Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

Patroni medialni: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, TVP Wrocław, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio Ram, Gazeta Wrocławska, Nasze Miasto, Teatralny.pl

Partnerzy: Czary w gary, Drzewo życia, Mentalny Ogród, Cantino

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, w godz. 15.00-18.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close