Wrocław/X Mandala Performance Festival 2014: Aurora Lubos „AKTY”

Zdjęcie: Wrocław/X Mandala Performance Festival 2014: Aurora Lubos „AKTY”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych  i Biuro Festiwalowe Impart zapraszają w ramach X Mandala Performance Festival na pokaz spektaklu Aurory Lubos Akty. Performans AKTY to projekt, który został zrealizowany w oparciu o prawdziwe historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Ta praca jest  odpowiedzią artystki na przeczytane listy, rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy. Jest on również inspirowany warsztatami artystycznymi przeprowadzonymi w różnych ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy, podczas których Aurora Lubos miała okazję  poznać ich emocjonalność, delikatność i zarazem siłę.

Aurora Lubos –  tancerka, aktorka, performer. Od 1999 aktorka Vincent Dance Theatre w Wielkiej Brytanii. Jest autorką spektakli solowych Zanzibar i Niedokończone oraz instalacji Still Alive (2011), Cykl Pokarmowy (2011), 4 Kąty (2010), … No 1 (2003). W 2005 roku nominowana do nagrody The Rolex Mentor and Protégé Arts Initiative. W przeszłości współpracowała z teatrem Dada von Bzdülöw i Gdańskim Teatrem Tańca. Grała w spektaklach Aviego Kaisera Przystanek końcowy – Zaspa i Wewnątrz Ciała oraz Tatiany Baganowej Papugaj w ramach produkcji Bałtyckiego Uniwersytetu Tańca. Obecnie mieszka i pracuje w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Harmonogram festiwalu

Organizatorzy: Biuro Festiwalowe Impart 2016, Centrum Inicjatyw Artystycznych

Dyrektor Generalny Biura Festiwalowego Impart 2016: Krzysztof Maj

Kurator festiwalu: Adam Kamiński
Koordynacja: Ewa Staroń

Projekt dofinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN mini (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close