Wrocław/ XII Mandala 2018: Alexey Torgunakov „body mantra”, Teatr ROZBARK „bless the king_nieliryczna pieśń / prolog” i Jarosław Mysona „STONEWALL INN”

Zdjęcie: Wrocław/ XII Mandala 2018: Alexey Torgunakov „body mantra”, Teatr ROZBARK „bless the king_nieliryczna pieśń / prolog” i Jarosław Mysona „STONEWALL INN”

Mandala 2018 logo

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza w ramach XII Mandala Performance Festival na pokaz trzech spektakli jednego wieczoru: body mantra Alexeia Torgunakova, bless the king_nieliryczna pieśń / prolog Teatru Rozbark i STONEWALL INN Jarosława Mysony.

body mantra

premiera 13 stycznia 2018, Mu Theatre, Budapeszt.

Alexey Torgunakov – tancerz Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, studiował w Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii i swoją karierę rozpoczął w Teatrze Bolszoj w Rosji. Później dołączył do zespołu tańca współczesnego Provincial Dances Theatre w Jekaterynburgu w Rosji. Alexey Torgunakov współpracował z takimi choreografami jak Angelin Preljocaj, Tatiana Baganova, Ivgi & Greben, Anna Piotrowska, Aleksiej Ratmansky, Jiri Kylian, Roland Petit, Jurij Grigorowicz, Natalia Shirokova i in. W sezonie 2014-2015 rozpoczął pracę w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK. Jest zwycięzcą konkursu „International Dance Competition Hellas” 2007 (Ateny, Grecja). W 2016 r. Alexey Torgunakov wraz z Olegiem Stepanovem został nominowany do Złotej Maski (Rosyjska Nagroda Teatralna) w kategorii choreografia za spektakl „All that I can be”.

bless the king_nieliryczna pieśń / prolog

Główną inspiracją stał się dramat Wiliama Szekspira Król Lear, a właściwie relacja Króla Leara z jego najmłodszą córką Kordelią. Lear okrutny i bezkompromisowy, zamroczony przymiotami władzy, Kordelia całkowicie niewinna i upokorzona.

W bless the king… postaci te ukazują inne oblicza. Jest to historia jawiąca się w umyśle Leara w końcowej fazie dramatu. Jego wyrzuty sumienia przybierają formę cielesnej interakcji, bazującej na napięciach, w której obecność staje się przytłaczająca.

Wszystko to dzieje się przestrzeni będącej już jedynie strzępem domu, w której ciągle pojawiająca się Kordelia staje się przekleństwem Leara. Poruszany jest tutaj problem utrudnionych relacji między bohaterami, jak również to czym rezonują one w dalszej przyszłości, stając się mrocznym obrazem cierpienia i nieuchronności.

Teatr Rozbark

koncepcja, kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska i Kamil Bończyk

 

STONEWALL INN

premiera: 24.03.2018, Krakowskie Centrum Choreograficzne

Stonewall Inn to miejsce rewolucji, spełnienia fantazji, oswobodzenia, ale czy on może czuć się tam bezpieczny? STONEWALL INN to nie tylko obraz młodego, kryjącego się ze swoją orientacją mieszkańca Greenwich Village na nowojorskim Manhattanie, to nie tylko próba ukrycia się przed wszechobecną ofensywą. W jego oczach dostrzec można historie, które stają się uniwersalne i dotyczą każdego z nas.

kreacja i wykonanie: Jarosław Mysona

muzyka: Lovin’ is really my game – Brainstorm/ Sounds of the sun (NASA)

Wstęp wolny

***

www. mandalaperformance.blogspot.com

Program współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Wrocław: ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close