Wrocław/ XII Mandala 2018: Rock Dance Theatre & Kino Variatino „Strings & Veins” i Hygin Delimat „Slowstepper”

Zdjęcie: Wrocław/ XII Mandala 2018: Rock Dance Theatre & Kino Variatino „Strings & Veins” i Hygin Delimat „Slowstepper”

Mandala 2018 logo

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Inicjatyw Artystycznych zaprasza w ramach XII Mandala Performance Festival na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: String & Veins Rock Dance Theatre & Kino Variatino i Slowstepper Hygina Delimata.

String & Veins

Spektakl będzie wynikiem spotkania, konfrontacji i kompromisów dwóch silnych osobowości scenicznych Anny Achimowicz i Anny Haracz, na co dzień pracujących w zupełnie innych estetykach tanecznych i muzycznych. Anna Achimowicz, uprawiająca fizyczny taniec współczesny, inspirująca się muzyką i estetyką rockową oraz Anna Haracz – tancerka współczesna, improwizatorka używająca również głosu, poruszająca się w regionach duchowości i poetyki, stworzą spektakl będący zderzeniem i połączeniam dwóch odmiennych ale uzupełniających się światów. Zadadzą w nim pytanie: struny i żyły – co je łączy, a co dzieli? Co z ideologii rocka (Strings) i poezji śpiewanej (veins) uda się zaaplikować do pracy choreograficznej?

Ekspresyjny, skodyfikowany i skomponowany choreograficznie taniec współczesny zostanie połączony z kontemplacyjną improwizacją tworzoną tu i teraz. A ciało potraktowane zostanie nie tylko jako medium dla tańca ale również stanie się instrumentem muzycznym, natomiast gitara stanie się również mobilnym rekwizytem, wokół którego zbudowana zostanie dramaturgia spektaklu. Jest to również ukłon w kierunku artystów tworzących wielowymiarowe i ponadczasowe dzieła jak PJ Harvey, Alice Cooper, Nick Cave, Laurie Anderson, Glen Hansard czy Jacques Brel.

występują: Anna Haracz, Anna Achimowicz, Viktor J. Kuznetsov
dyrekcja muzyczna: Viktor J. Kuznetsov
gitary: Anna Achimowicz, Anna Haracz
wokal: Anna Haracz
moda i stylizacja: Mari Qua fashion & design
scenografia: Rock Dance Theatre & Kino Variatino
multimedia & video: Anna Haracz i Natalia Osuch
fotografia: Maciej Moskwa, Roberto Rybak

Slowstepper

Instynkt przetrwania jest tożsamy dla wszystkich organizmów na ziemi. Jednak istnieją takie, które potrafią zaskakująco więcej. Niesporczaki to niewielkie bezkręgowce, które w stanie hibernacji znoszą nawet próżnię i promieniowanie kosmiczne. Co to naprawdę znaczy być superbohaterem sztuki przetrwania?

Hygin Delimat jest performerem i tancerzem aktywnym głównie na terenie Europy Środkowej. Skończył studia w zakresie Tańca Współczesnego oraz Pedagogiki Tańca na Uniwersytecie Antona Brucknera w Linzu. W 2013 roku znalazł się w gronie stypendystów programu danceWEB. Jako tancerz pracował między innymi dla Elio Gervasiego, Georga Blaschkego, Williego Dornera, Liv O’Donoghue, Johanny Roggan czy Roberta Clarka.

choreografia, reżyseria świateł, wykonanie: Hygin Delimat

muzyka: NASA Opensource, Karol Kensee (remix Alice Coltrane)

mentor: Rui Horta

produkcja: Hygin Delimat

obsługa świateł podczas spektaklu: Karolina Wycisk

obsługa techniczna spektaklu we Wrocławiu: Piotr Michałowski

podziękowania dla: Rita Vilhena, Karol Kensee, Ines Santos, Noemi Wagner, Wiktor Janas

Wstęp na spektakle jest bezpłatny

***

www. mandalaperformance.blogspot.com

Program współfinansowany przez Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Wrocław: ul. Tęczowa 79/81

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close