Wyspy Renate Jett w Nowym Teatrze w Warszawie (z udziałem Tomasza Bazana)

Zdjęcie: Wyspy Renate Jett w Nowym Teatrze w Warszawie (z udziałem Tomasza Bazana)

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszą premierą w Nowym Teatrze w Warszawie przygotowuje austriacka aktorka, reżyserka i pieśniarka Renate Jett, od lat współpracująca z Krzysztofem Warlikowskim. Wyspy to trzyczęściowy projekt teatralny o charakterze interdyscyplinarnym. Przestawienie zostanie wystawione w Hali Wysokich Napięć Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na Chodakowskiej.

Pierwsza część z udziałem Renate Jett i Szymona Czackiego inspirowana jest powieścią Michela Houellebecqa Możliwość wyspy i jego futurystyczną wizją relacji międzyludzkich.

Druga to taneczna improwizacja Tomasza Bazana inspirowana życiem i dziennikami wielkiego tancerza Wacława Niżyńskiego, przez jednych uważanego za szaleńca, przez innych za demiurga wykraczającego poza swoją epokę.

Ostatnia część to czerpiący z bogactwa nauki, parapsychologii i prastarej wiedzy o świecie dyskurs prowadzony przez Bartłomieja Topę.

Informacje o reżyserce:

RENATE JETT reżyseruje od 2000 roku m.in. w Stuttgarcie, Maputo w Mozambiku i Atenach. Wyspy to pierwszy spektakl w reżyserii Renate Jett realizowany w Polsce. Aktorstwo studiowała w Wiedniu i Los Angeles. Była członkiem wiedeńskiego teatru Der Kreis kierowanego przez George’a Tabori. Od lat związana jest z teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, zagrała Kalibana w Burzy, za tę rolę otrzymała Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza dla najlepszej aktorki. Wykonała pamiętny monolog oraz piosenki w Oczyszczonych, zagrała także w Śnie nocy letniej, Dybuku, Ifigenii w Taurydzie, Parsifalu, Tramwaju oraz (A)pollonii.

Informacje o spektaklu:

Ludzki klon opuszcza swoją samotnię. Wędruje w poszukiwaniu miłości przez świat czasów ostatecznych. Jego historia inspirowana jest powieścią Możliwość wyspy Michela Houellebecqa.

Tancerz poszukuje istoty Boga. Wyraża swoją duszę zainspirowany Dziennikami Wacława Niżyńskiego.

Żeglarz kosmosu obserwuje ziemię z oddalenia. Dzieli się swymi odkryciami i wiedzą.

Reżyseria / scenariusz: Renate Jett

Występują: Tomasz Bazan, Szymon Czacki, Renate Jett, Bartłomiej Topa

Scenografia i kostiumy: Philine Rinnert

Muzyka: Sylvain Jacques

Reżyseria świateł: Katarzyna Łuszczyk

Reżyseria wideo: Karol Rakowski

Asystent reżysera / kierownik produkcji: Zuza Sikorska

Asystent produkcji: Hania Maciąg

Producent: Nowy Teatr, loproducent: Le Théâtre de la Place, Liège

Premiera: 7 września 2011 godz. 20:00

Spektakle:

8, 9 września 2011 20:00

10,11 września 2011 19:00

Bilety: 40, 25 zł

Wejściówki: 15 zł

Informacje: http://www.nowyteatr.org.pl

Dojazd: http:///www.dojazd.pl/swpswarszawa

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Nowy Teatr/SWPS w Warszawie

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close